21 квітня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

АРХІВ НОВИН

« Квітень 2024 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Головна>Новини>Виплати ВПО: що зміниться з 1 серпня
Четвер, 20 липня 2023 13:00

Виплати ВПО: що зміниться з 1 серпня

11 липня 2023 року Уряд прийняв постанову № 709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», яка вносить зміни до порядку призначення та продовження виплат на проживання для ВПО.

Зокрема, Уряд визначив, що для всіх ВПО, які зараз отримують допомогу, з 1 серпня 2023 року буде автоматично продовжено виплату ще на пів року, тобто до кінця січня 2024 року. Виплати будуть здійснюватися 15 та 28 числа кожного місяця та становитимуть:

 • для осіб з інвалідністю та дітей –3 тис грн;
 • для інших осіб – 2 тис грн.

Водночас певні категорії громадян можуть отримувати виплати протягом 12 місяців. Це родини, які перебувають у складних життєвих обставинах. А саме:

 1. Середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
 2. У складі сім’ї є особи працездатного віку, які:
 • доглядають за дітьми до досягнення ними шестирічного віку (включно);
 • мають трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядають за ними;
 • є особами з інвалідністю;
 • є громадянами, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю тощо.
 1. У складі сім’ї є непрацююча особа працездатного віку, яка протягом перших 6 місяців отримання допомоги сприяла своїй економічній самостійності (наприклад, працевлаштувалася, зареєструвалася у центрі зайнятості як безробітна, зареєструвалася як фізична особа-підприємець, отримала допомогу на здобуття економічної самостійності тощо) й середньомісячний дохід якої не перевищує трьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
 2. Внутрішньо переміщена особа втратила працездатність чи досягла пенсійного віку, і розмір пенсії якої не досягає трьох прожиткових мінімумів для осіб, що втратили працездатність.
 3. Неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника.

Разом із тим, є категорії, які позбавлять допомоги від держави. Так, допомогу не продовжать українцям, які:

 • перебувають за кордоном понад тридцять календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально (обґрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні або на стажуванні, перебувала на лікуванні чи реабілітації, доглядала хвору дитину, оздоровлювала дитину та ін;)
 • повернулися до залишеного місця проживання;
 • відбувають покарання у місцях позбавлення волі або засуджено за колабораціонізм.

Окрім того, з вересня 2023 року виплату буде припинено тим ВПО, які з моменту прийняття постанови КМУ:

 • придбали новий транспорт (з року випуску якого минуло менше п'яти років), крім авто, придбаних волонтерами та переданих на потреби оборони країни;
 • придбали на суму понад 100 тис. грн. земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного або місцевого бюджету);
 • мають депозит у загальній сумі понад 100 тис грн;
 • придбали іноземну валюту (крім валюти, одержаної від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму понад 100 тис. грн.;
 • володіють житлом, розташованим на інших територіях, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв. м на одного члена сім'ї.

Слід зазначити, що запровадження нововведень спрямовано на те, аби зробити допомогу внутрішньо переміщеним особам більш ефективною і сфокусувати її на тих, хто більше її потребує.

Переглядів 335
Розробка: Відділ інформаційних технологій
апарату Волинської облдержадміністрації
Інформаційне наповнення:
Камінь-Каширська районна державна адміністрація
Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Камінь-Каширській райдержадміністрації.
Адреса: 44500, м. Камінь-Каширський, вул. Воля, 2, т/ф. 50486, т. 23332, E-mail: info@kamadm.gov.ua
© 2014 kamadmin.gov.ua