У Волинській ОВА обговорили хід моніторингу безбар’єрності в громадах
В Україні триває щорічний моніторинг безбар’єрності. На Волині цю роботу координує обласна військова адміністрація. Тож про хід моніторингу та його вимоги говорили під час онлайн-наради під керівництвом заступника голови ОДА Дениса Денищенка.
Нарада зібрала більше ста представників РВА, громад, установ, бізнесу, профільних підрозділів, власників і орендарів будівель. Т.в.о. начальника обласного управління містобудування та архітектури Василь Василенко нагадав, що моніторинг проводиться відповідно до постанови Кабміну №537, і має на меті перевірити доступність не лише лікарень чи шкіл, а й, наприклад, зупинок громадського транспорту, ЦНАПів, вокзалів, магазинів, укриттів тощо.
«У час війни треба бути рівними у прагненні працювати на державу та перемогу», – керівництво області зустрілося з головами тергромад
Вчора, 15 липня, начальник ОВА Іван Рудницький разом із головою обласної ради Григорієм Недопадом, керівницею головного управління ДПС у Волинській області Оксаною Левчук та Луцьким міським головою Ігорем Поліщуком провели спільну зустріч з головами територіальних громад Волині.
Зокрема, говорили про соціально-економічний розвиток області в контексті виконання завдань на місцях. Окрім цього, представили керівникам аналіз бюджету області у розрізі громад за різними показниками.
Волиняни, які захищали суверенітет України, мають змогу отримати компенсацію за найм (оренду) житлових приміщень
Ветерани війни, які повернулися з полону, втратили житло або змушені тимчасово проживати в інших регіонах України, тепер матимуть змогу отримати компенсацію за оренду.
Процедура виплати грошової компенсації особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за найм (оренду) ними житлових приміщень визначає Постанова Кабінету Міністрів України від 07.03.2025 № 252 "Деякі питання виплати компенсації особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за найм (оренду) ними житлових приміщень".
«11 міністерств працюють над реалізацією Стратегії зі створення безбар’єрного простору», - Олена Зеленська
Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні, схвалена у 2021 році за ініціативою першої леді Олени Зеленської, - це документ, який затвердив чіткий, системний і довгостроковий план реальних змін в житті кожного українця та кожної українки.
«Над реалізацією стратегії працюють 11 флагманських міністерств, кожне у своєму напрямі. Комплексний підхід дає змогу інтегрувати принципи безбар’єрності в усі сфери державного управління та суспільного життя. Мета – не просто усунути наявні барʼєри, а превентивно створювати середовище, у якому бар’єрів не виникає взагалі», - йдеться у дописі першої леді.
На Волині досліджуватимуть домогосподарства для оцінки якості життя дітей і жінок: перелік населених пунктів
Державна служба статистики України у співпраці з Інститутом демографії та досліджень імені Михайла Васильовича Птухи НАН України, ГО “Український центр соціальних реформ” та за підтримки ЮНІСЕФ в Україні розпочинає новий раунд Мультиіндикаторного кластерного обстеження домогосподарств (МІКС). До слова, проведення дослідження передбачено на період 2025–2026 років.