24 січня 2022 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Регуляторна політика
Прес-центр
Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Центр зайнятості інформує
 • Оголошення
 • Консультативно-дорадчі органи
 • Безоплатна правова допомога
 • Вивчення громадської думки
 • Спостережна комісія
 • Генеральні плани
 • Децентралізація влади
 • Соціальний захист населення
 • Пенсійний фонд інформує
 • Очищення влади
 • Звернення громадян
 • Містобудівні умови та обмеження
 • COVID-19
 • АРХІВ НОВИН

  « Січень 2022 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            

  Головна>Оголошення>Зміна цільового призначення земельної ділянки
  П'ятниця, 29 січня 2021 11:36

  Зміна цільового призначення земельної ділянки

  Кожна земельна ділянка має своє певне цільове призначення, яке дає можливість використання земельної ділянки під певні потреби. Якщо у Вас виникає необхідність використовувати ділянку для потреб, не передбачених існуючим цільовим призначенням, власник земельної ділянки може ініціювати зміну цільового призначення землі (зміна цільового призначення ділянки, зміну цільового призначення земельної ділянки) на бажане.

  Відповідно до статті 1 Закону України «Про землеустрій» цільове призначення земельної ділянки це використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку.

  За нормами частини 1 статті 90, частини 1 статті 96 Земельного кодексу України, статті 35 Закону України «Про охорону земель» власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов’язані забезпечувати використання земельних ділянок за цільовим призначенням.

  Зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу цих ділянок у власність або надання у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України.

  Відповідно до частини 3 статті 20 Земельного кодексу України зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок.

  Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності провадиться:

  – щодо земельних ділянок, розташованих у межах населеного пункту, – сільською, селищною, міською радою;

  – щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, – районною державною адміністрацією, а щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, що не входять до території району, або в разі якщо районна державна адміністрація не утворена, обласною державною адміністрацією.

  Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється в порядку, встановленому законом.

  Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1  Земельного кодексу України.

  Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, погодженого в порядку, встановленому статтею 186-1 Земельного кодексу України, приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміну її цільового призначення.

  Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у зміні цільового призначення земельної ділянки або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

  Відповідно до частини 5 статті 20 Земельного кодексу України види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.

  Земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо користування землями певного виду використання, встановлених статтями 31, 33-37 Земельного кодексу України.

  Наслідки порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель визначені статтею 21 Земельного кодексу України.

  Алгоритм дій щодо зміни цільового призначення земельної ділянки приватної власності:

  1.Розроблення за ініціативою власника земельної ділянки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється. Така документація із землеустрою повинна відповідати вимогам Закону України «Про землеустрій» та іншим нормативно-правовим актам.

  2.Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 Земельного кодексу України.

  3.Після розроблення та погодження документації із землеустрою слід звернутися до територіального органу Держгеокадастру для державної реєстрації земельної ділянки, цільове призначення якої передбачається змінити, та отримання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

  Документи для державної реєстрації земельної ділянки приймаються через центри надання адміністративних послуг.

  4.Погоджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки приватної власності, цільове призначення якої змінюється, необхідно подати на затвердження до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

  Зміна цільового призначення земельних ділянок приватної власності провадиться:

  щодо земельних ділянок, розташованих у межах населеного пункту, – сільською, селищною, міською радою;

  щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, – районною державною адміністрацією, а щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, що не входять до території району, або в разі якщо районна державна адміністрація не утворена – Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією.

  Рада міністрів Автономної Республіки Крим, орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміну її цільового призначення.

  Відмова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у зміні цільового призначення земельної ділянки або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

  5.Завершальним етапом зміни цільового призначення земельної ділянки є державна реєстрація права власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням у Державному реєстрі прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

  Державну реєстрацію прав у Державному реєстрі прав на нерухоме майно та їх обтяжень здійснюють державні реєстратори прав на нерухоме майно.

  Суб’єктами державної реєстрації прав є виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації та акредитовані суб’єкти.

  Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

  45004, Волинська область, м. Ковель, вул. Степана Бандери, 5, тел.: (03352) 53063

  Камінь-Каширське бюро правової допомоги м. Камінь-Каширський, вул. Шевченка,8, тел.: (03357) 2-23-03

  Переглядів 3217
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Камінь-Каширська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Камінь-Каширській райдержадміністрації.
  Адреса: 44500, м. Камінь-Каширський, вул. Воля, 2, т/ф. 50486, т. 23332, E-mail: info@kamadm.gov.ua
  © 2014 kamadmin.gov.ua