01 жовтня 2023 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Регуляторна політика
Прес-центр
Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Центр зайнятості інформує
 • Оголошення
 • Консультативно-дорадчі органи
 • Безоплатна правова допомога
 • Вивчення громадської думки
 • Спостережна комісія
 • Генеральні плани
 • Децентралізація влади
 • Соціальний захист населення
 • Пенсійний фонд інформує
 • Очищення влади
 • Звернення громадян
 • Містобудівні умови та обмеження
 • COVID-19
 • АРХІВ НОВИН

  « Вересень 2023 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30  

  Головна>Оголошення>Держпроспоживслужба інформує
  Понеділок, 21 серпня 2023 09:12

  Держпроспоживслужба інформує

  У зв’язку із складними погодніми умовами та сезонним збільшенням кількості інсектів власники тварин стикаються з різними проблемами в утриманні тварин у підсобних господарствах. Сьогодні обговоримо захворювання, перебіг якого впродовж багатьох століть супроводжувався мільйонними смертями людей по всій земній кулі.

  ВІСПА - гостре вірусне захворювання різних видів тварин та птиці, що характеризується розвитком на шкірі та слизових оболонках специфічного висипу. До віспи сприйнятлива людина.

  Збудник хвороби - віруси, який у різних тварин подібні за будовою, проте різняться за патогенністю (вірус віспи корів спричиняє захворювання у корів, свиней та коней; вірус віспи людини- у людини, та великої рогатої худоби: вірус віспи овець - в овець та кіз; віруси віспи кіз та птиці - лише у кіз та птиці).

  У тварин розрізняють два перебіги хвороби: доброякісний та злоякісний.

  При доброякісному у тварин відмічають пригнічення, незначне підвищення температури, відмічається стадійне утворення віспяної екзантеми (почервоніння, яке переходить в утворення ран з подальшим загоєнням)  на вимені, губах, п’ятачку,  шкірі внутрішньої поверхні стегон , які швидко минають і тварини одужують.

  При злоякісному спостерігають загальну кволість, гарячку, втрату апетиту та кон’юнктивіт. Захворювання часто ускладнюється пневмонією та гастроентериторм.

  При геморагічній формі віспи (чорна віспа) внаслідок крововиливів в шкіру та внутрішні органи віспяні пухирці набувають чорного кольору, спестерігають виділення крові в сечі, криваві проноси, тяжкий стан тварин і висока летальність (до 90%). Кінчики вух, великі ділянки шкіри, а також ділянки вух некротизуються та відпадають.

  Нині віспа у тварин має значне поширення в Африці, Азії зокрема на Середньому Сході. У неблагополучних господарствах хвороба завдає відчутної шкоди у зв’язку з високою летальністю серед ягнят(50%) і поросят(65%) та зменшенням настригу шерсті у овець.

  Джерелом збудника є хворі тварини, а також перехворілі вірусоносії, у яких вірус зберігається на шкірі та шерсті до 8 тижнів. Факторами передавання збудника можуть бути контаміновані вірусом пасовища, кошари, предмети догляду, корми, шерсть, шкури, гній, одяг та взуття обслуговуючого персоналу. Швидкому поширенню інфекції в стаді сприяє передавання збудника доярками  під час доїння корів.

  У людини. Виявляють натуральну віспу, джерелом збудника якої є хвора людини, коров’ячу віспу як професійну хворобу доярок. Особливою злоякісною формою хвороби є геморагічна (чорна) віспа людини.

  Зазвичай хвороба проходить легко: відмічають головний біль, відчуття прострації, незначне підвищення температури,   висипання на бічних поверхнях живота, пахвинних впадинах, які , в подальшому, поширюються по всій шкірі та слизових оболонка. Наприкінці 3-го тижня відмічають повне одужання.

  Неможливо не згадати титанічно роботу та внесок англійського лікаря Едварда Дженнера, який першим застосував щеплення людей натуральним вірусом віспи корів та , нарешті, зупинив епідемію «Чорної віспи».

  Зважаючи на все вищевказане, Держпродспоживслуба закликає: при виявлення симптомів, які подібні до віспи - не займайтесь самолікуванням (диференційна  діагностика надто складна), а зверніться за кваліфікованою допомогою  до відповідного лікаря.

  Для попередження захворювання потрібно дотримуватись елементарних заходів біобезпеки: унеможливити контакт хворих та здорових тварин; не використовувати одяг, засоби догляду за тваринами (щітки для шерсті, ножниці для стрижки шерсті, прибиральний інвентар), які можуть бути контаміновані вірусом. У поширенні віспи значну роль відіграють жалкі комахи, мишоподібні гризуни, коти та собаки, тому потрібно задіяти дієву схему боротьби з паразитами ( унеможливлення потрапляння в місця утримання тварин (стайні, стійла,  кошари) та знищення вже наявних можливих переносників інфекційних захворювань).

   

  Головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Камінь-Каширського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Володимир МАКАРЧУК

  Переглядів 61
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Камінь-Каширська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Камінь-Каширській райдержадміністрації.
  Адреса: 44500, м. Камінь-Каширський, вул. Воля, 2, т/ф. 50486, т. 23332, E-mail: info@kamadm.gov.ua
  © 2014 kamadmin.gov.ua