01 липня 2022 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Регуляторна політика
Прес-центр
Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Центр зайнятості інформує
 • Оголошення
 • Консультативно-дорадчі органи
 • Безоплатна правова допомога
 • Вивчення громадської думки
 • Спостережна комісія
 • Генеральні плани
 • Децентралізація влади
 • Соціальний захист населення
 • Пенсійний фонд інформує
 • Очищення влади
 • Звернення громадян
 • Містобудівні умови та обмеження
 • COVID-19
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2022 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  Понеділок, 10 вересня 2018 10:35

  На Камінь-Каширщині створена перша ОТГ

  Об’єднатися поза перспективним планом виявили бажання жителі сіл Олениненської, Великообзирської, Верхівської, Гуто-Боровенської, Боровненської сільських рад. Центр громади — у Гуті-Боровенській. 

  Взагалі селяни цього кутка Камінь-Каширщини обговорювали чимало різних варіантів об’єднань поза перспективним планом. Однак, можливо, через відсутність якогось «поштовху», можливо, через неузгодженість у плані визначення центру ОТГ цього не відбувалося. Хоча громади ворушилися, думали, зважували. А врешті, коли їм вдалося хоч у якомусь варіанті дійти спільного знаменника, вирішили не гаяти часу, а рухатися вперед. 

  Як розповідає радник з питань місцевих фінансів Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Матвіюк, п’яти громадам вдалося досягнути домовленостей фактично за півроку.
  Таким чином Полицівська ОТГ, яка передбачалася перспективним планом у складі Олениненської, Великообзирської, Верхівської, Гуто-Боровенської, Боровненської, Піщанської та Полицівської сільських рад, вже не відбудеться. Бо Олениненська, Великообзирська, Верхівська, Гуто-Боровенська, Боровненська увійшли до Гуто-Боровенської ОТГ. Звичайно, Полиці, котрі могли стати центром ОТГ, тепер почуваються незадоволеними і вже вкотре направили пропозиції усім сільським радам для об’єднання. Однак раніше такі пропозиції були безрезультатними, а цього разу — запізнілими. Прикрість та розчарування від цього охопили багатьох прихильників Полицівської ОТГ. Та, як кажуть, «після бою руками не махають».
  Радник з питань децентралізації Волинського ЦРМС Оксана Урбан висловлює сподівання, що Гуто-Боровенська громада тепер стане хорошим прикладом для наслідування й іншим сільським радам Камінь-Каширщини.
  «Вірю, що перша громада буде позитивним прикладом для жителів усього району. І головне питання полягає не в тому, де центр, а чи готові жителі працювати і змінювати своє життя», — зазначила фахівець.
  Про те, що не важливо де центр, говорить і Анатолій Матвіюк. Він зокрема зазначає, що впринципі усі ОТГ, які можуть утворитися на теренах Камінь-Каширського району з центром у тому чи іншому селі, будуть приблизно однакової фінансової спроможності, тобто рівноцінно небагаті. Хіба за винятком Камінь-Каширської ОТГ, бо тут зосереджено основний ресурс. Тому буде центр у Полицях чи Гуті-Боровенській, на думку фахівців, великої ролі не зіграє.
  «Добре, що Гуто-Боровенську ОТГ вдалося створити у кількості не менше 5 тисяч жителів. Це забезпечить хоча б пристойних декілька мільйонів інфраструктурної субвенції на розвиток громади, — говорить про позитив пан Матвіюк. – А загалом Гуто-Боровенська ОТГ, як і будь-яка громада, яка би не створилася на Камінь-Каширщині, через свою «небагатість» змушена буде економно та раціонально витрачати ресурси і думати над збільшенням власних доходів. А такими джерелами є легалізація підприємницької діяльності на території громади і залучення нового бізнесу на територію громади».
  Однозначно говорити про фінансову спроможність цієї ОТГ радник з питань місцевих фінансів Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування не береться.
  «Є певні викривлення у розрахунках, як наших, так, можливо, і обласної адміністрації, тому що Камінь-Каширський район практикує таку річ: ПДФО у більшості він показує за районним центром. Тобто відбувається неправильний розподіл прибуткового податку у звітності по територіях. Тому ми не повністю можемо побачити доходи конкретних сільських рад, які є на території району. Але ми можемо припустити, що у випадку створення ОТГ, коли розраховуватиметься базова дотація на перший рік (тобто дотація вирівнювання при нестачі доходів на території), вона буде висока і плюс справжній ПДФО. Тобто перший рік, зокрема Гуто-Боровенська ОТГ може мати свого роду бонус. Але надалі повинні розуміти, що все буде по-чесному», — говорить Анатолій Матвіюк.
  Зрештою, як стало відомо на початку серпня, обласна адміністрація уже дала свій позитивний висновок щодо створення Гуто-Боровенської ОТГ поза перспективним планом. І за інформацією Волинського ЦРМС, на розгляд Центральної виборчої комісії подано документи щодо призначення позачергових виборів в об’єднаних територіальних громадах, серед яких зокрема і перша на Камінь-Каширщині.
  Таким чином нині майбутнє Гуто-Боровенської ОТГ – в руках Центральної виборчої комісії. Адже саме цей орган призначає перші місцеві вибори в громадах.
  «Допоки такі вибори не відбудуться, громади не зможуть скористатися перевагами, які надає реформа для розвитку територій. І навпаки, провівши такі вибори восени, громади матимуть час підготуватися до початку роботи в новому форматі вже з 1 січня 2019 року. Різниця, коли проводити вибори, дуже суттєва, щоб встигнути перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом», — зазначають у Волинському ЦРМС.
  Тож Олениненську, Великообзирську, Верхівську, Гуто-Боровенську, Боровненську сільські ради чекає непроста і відповідальна праця, спрямована на розвиток ОТГ.

  http://polissia.net/?p=7214

  Переглядів 1306
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Камінь-Каширська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Камінь-Каширській райдержадміністрації.
  Адреса: 44500, м. Камінь-Каширський, вул. Воля, 2, т/ф. 50486, т. 23332, E-mail: info@kamadm.gov.ua
  © 2014 kamadmin.gov.ua