За ініціативою Володимира Зеленського до України вперше в історії привезли оригінал Конституції Пилипа Орлика
З ініціативи Президента Володимира Зеленського в Україну доправлено оригінал Конституції Пилипа Орлика для тимчасового експонування в межах святкування 30-ї річниці незалежності. Всі охочі матимуть змогу побачити цей історичний документ з 16 серпня до 14 листопада 2021 року в Софійському соборі в Києві.
Конституція Пилипа Орлика (1710) прибула в Україну вперше за 311 років з часу свого створення. Відповідне завдання Володимир Зеленський поставив міністру закордонних справ Дмитру Кулебі. Переговори тривали багато місяців, адже шведська сторона була готова надавати лише копії документа. Але завдяки наполегливій роботі МЗС, Посольства України в Королівстві Швеція, Міністерства культури Національний архів Швеції погодився надати в позику оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика.
На Камінь-Каширщині нарощуються темпи вакцинації населення
У цьому переконався голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко, відвідавши Центр масової вакцинації населення в рамках робочої поїздки у Камінь-Каширський район 12 серпня 2021 року. Протягом останнього тижня в районі підвищилися показники з вакцинації населення від COVID-19.
Як поінформували очільника області працівники центру масової вакцинації населення, від початку роботи центру імунізовано 3 757 жителів району. Протягом останньої доби щеплено 153 особи. Щеплення проводиться трьома сертифікованими вакцинами: Pfizer, AstraZeneca та CoronaVac.