УПРАВЛІННЯ СОЦЗАХИСТУ ІНФОРМУЄ:
1

Про пенсії за особливі заслуги

З 1 січня 2014 року набрав чинності Закон України №170-VII «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» щодо призначення пенсії батькам, які виховали п’ятеро і більше дітей», прийнятий Верховною Радою України 4 квітня 2013 року.
Відповідно до п.8 статті 1 Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» в редакції, чинній до 01.01.2014, пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлювалися виключно матерям, які народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку.
Відтепер, згідно із внесеними змінами до цього Закону, якщо у разі смерті матері або у випадку позбавлення її батьківських прав виховання дітей до зазначеного віку здійснювалося батьком, право на пенсію за особливі заслуги надається батьку. При цьому, як і раніше, враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.
Для порушення клопотання про призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною, таким батькам необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем одержання пенсії із заявою та відповідними документами.
Пенсія за особливі заслуги призначається з дня звернення за встановленням  пенсії,  але  не  раніше  дати  набрання  чинності положеннями  Закону, що встановлює право на таку пенсію. Днем звернення вважається день прийому заяви щодо порушення клопотання про встановлення пенсії за особливі заслуги з усіма необхідними  документами.
Пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам як надбавка до пенсії, на яку має право особа згідно із законом (до пенсій за  віком,  по інвалідності, у разі втрати годувальника та за вислугу років). Розмір надбавки визначається залежно від заслуг особи. Зокрема, для багатодітних батьків (матерів) цей розмір складає від 35 до 40 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Начальник управління ПФУ у районі                                              В.Должко

12.02.2014 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто  75 справ по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких  сім’ям  56 призначено, відмовлено 19 сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.
10.02.2014 р. Громадяни, які доглядають за інвалідами ІІ та ІІІ груп, зможуть одержувати державну соціальну допомогу

До 1 січня 2014 року статтею 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» визначено, що право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям мають лише особи, які доглядають за інвалідами І групи, а також особами, які досягли 80-го річного віку, та які є одержувачами компенсаційних виплат згідно постанов КМУ № 588 від 29.04.2004 р. або № 832 від 26.07.1996 р.
З січня 2014 року отримувати допомогу малозабезпеченим сім’ям зможуть і особи, які забезпечують постійний догляд ще за однією найменш захищеною категорією громадян, а саме за інвалідами ІІ та ІІІ групи або особами похилого віку. Дані зміни передбачено Законом України «Про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», який підписаний Президентом України 08 жовтня 2013 року.

10.02.2014 р.
Реалізація соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в районі

Протягом 2013 року населенню району з усіх джерел фінансування виплачено 170,5 млн. грн.., що майже на 22,7 млн. грн. більше, ніж у 2012 році. Ці цифри на прикладі одного нашого району переконливо свідчать про те, що  соціальна політика держави спрямована на покращення якості життя та добробуту людей. „Держава через нові соціальні  ініціативи підтримає всіх, хто потребує допомоги” – наголошує Президент України. Тому одним з основних принципів, закладених   в соціальні ініціативи Президента, є адресність допомоги для тих категорій населення, які потребують першочергової підтримки – насамперед сім’ям з дітьми, інвалідам, ветеранам війни.

1. Підвищення рівня допомоги на дітей малозабезпечених сімей суттєво вплинуло на збільшення розміру державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, середній розмір якої зріс до 2,6 тис. грн. на місяць, ( у 2011 році 1,2 тис. грн.)
890 малозабезпеченим сім’ям, в яких виховуються 3,9 тис. дітей у збільшеному розмірі виплачено соціальну допомогу на суму 34,1 млн. грн.

2. Особлива увага приділяється дітям – сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування. У 9 прийомних сім’ях  виховуються 17 дітей. ( у 2011 році 2 сімей). На виплату державної соціальної допомоги на дітей – сиріт та грошового забезпечення прийомним батькам протягом 2013 року було спрямовано 509,3  тис. грн.
На дітей,  які знаходяться під опікою чи піклуванням виплачено 574,4 тис. грн.

3. Підвищення соціальних стандартів позитивно вплинуло на матеріальний стан і добробут 998 інвалідів з дитинства та дітей – інвалідів,  120 інвалідів війни, ­­­­286 малозабезпечених осіб, які здійснюють догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу. Вказаним категоріям населення протягом 2013 року було виплачено 18,9 млн. грн.    

4. З прийняттям  постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 року №321 „ Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей – інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів” здійснюється безкоштовне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації за індивідуальною програмою реабілітації та заявою інваліда.  Протягом 2-х останніх років 54 інваліди та 14 дітей – інвалідів забезпечено візками, 2 дітей – інвалідів їх потребують. Відповідні документи надіслано на підприємство – виробник ТОВ „Антей” ще у вересні 2013 року, однак до цього часу візки не виготовлені. На запити управління про терміни забезпечення дітей – інвалідів візками відповідь не надходила.
Дітям – інвалідам у 2013 році видано направлення на виготовлення 122 одиниці ортопедичних виробів.

5. Схвальні відгуки про надання реабілітаційних послуг надходять від батьків на адресу Волинського обласного центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів, де лише у 2012-2013 роках побували 33 дитини.
Завдяки підтримці обласного і районного бюджетів у розмірі відповідно 60 і 30 тис. грн. значно зміцнено матеріальну базу реабілітаційної групи для дітей   з ураженнями опорно –рухового апарату ДНЗ №3 м. Камінь – Каширський, де виховуються 11 дітей, в тому числі 6 дітей – інвалідів.
10.02.2014 р.   У Броницькій  сільській раді Камінь - Кащирського району  працював виїзний "мобільний соціальний офіс" у складі спеціалістів управління  соціального захисту населення.
У ході роботи cпеціалістами управління соціального захисту населення у  3-х громадян прийняті документи для призначення  допомоги сім’ям з дітьми, з них – у 1- на призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у 2 на призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям. Спеціалістами надано консультації по питаннях соціального захисту населення 2  жителям села  по питаннях призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

       

06.02.2014 р.  У Пнівненській  сільській раді Камінь - Каширського району  працював виїзний "мобільний соціальний офіс" у складі спеціалістів управління  соціального захисту населення.
У ході роботи cпеціалістами управління соціального захисту населення в  14-ти громадян прийняті документи для призначення  допомоги сім’ям з дітьми, з них – у 4- на призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у 10 на призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям. Спеціалістами надано консультації по питаннях соціального захисту населення 1  жителю села  по питанню отримання путівки на санаторно-курортне лікування.
05.02.2014 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто  61 справу по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких 44 сім’ям   призначено, відмовлено 17 сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.
03.02.2014 р.
ГРАФІК
виїздів „мобільного соціального офісу” в населені пункти Камінь-Каширського району
на лютий   2014 року

Населений пункт

Дата виїзду

Години
прийому

с. Пнівно

06.02.2014

10.00

с.Брониця

10.02.2014

10.00

с.Стобихівка

18.02.2014

10.00

06.02.2014 р.   У Добренській  сільській раді Камінь - Кащирського району  працював виїзний "мобільний соціальний офіс" у складі спеціалістів управління  соціального захисту населення.
У ході роботи cпеціалістами управління соціального захисту населення в  5-ти громадян прийняті документи для призначення  допомоги сім’ям з дітьми, з них – у 2- на призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у 3 на призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям. Спеціалістами надано консультації по питаннях соціального захисту населення 2  жителям села  по питаннях надання пільг.
31.01.2014 р. У лютому усі сім’ї з дітьми, які отримують допомогу по малозабезпеченості, одержать підвищені виплати.
У рамках Соціальних ініціатив Президента України збільшено розміри допомог малозабезпеченим сім’ям. Зокрема, цього року рівень забезпечення прожиткового мінімуму для дітей зріс до 85% проти минулорічних 75%. Крім того, доплата на дітей від 3 до 13 років зросла до 250 гривень, а на дітей від 13 до 18 років – до 500 гривень. Відповідні зміни передбачені державним бюджетом на цей рік.

Довідка
На 2014 рік рівні забезпечення прожиткового мінімуму становлять:
- для пенсіонерів та інвалідів – 100% прожиткового мінімуму (на даний час 949 грн.);
- для працездатних осіб – 21% прожиткового мінімуму (на даний час 255,78 грн.);
- для дітей віком до 6 років – 85% прожиткового мінімуму (на даний час 877,2 грн.);
- для дітей віком від 6 до 18 років – 85% прожиткового мінімуму (на даний час 1093,1 грн.);
- для дітей віком від 6 до 18 років (за умови навчання) – 85% прожиткового мінімуму (на даний час 1035,3 грн.).29.01.2014 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто   справ по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких  сім’ям   призначено, відмовлено 18 сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.

22.01.2014 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто  87 справ по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких 58 сім’ям   призначено, відмовлено 29 сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.

Спрощено порядок отримання реабілітаційних послуг
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2013 № 921 "Про внесення змін до Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг", яка набрала чинності з 31.12.2013 року спрощено механізм направлення інваліда або дитини-інваліда до реабілітаційної установи шляхом виключення з даного процесу регіональних органів соціального захисту населення і закріплення такої функції лише за органами соціального захисту населення на місцевому рівні.
Тобто, для отримання реабілітаційних послуг в реабілітаційній установі державної або комунальної форми власності (далі - установа) отримувач або його законний представник письмово звертається до органу соціального захисту населення за місцем проживання і подає такі документи:
заяву про надання реабілітаційних послуг;
довідку медико-соціальної експертної комісії, лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей-інвалідів) про встановлення інвалідності;
індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією, лікувально-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (для дітей-інвалідів);
паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
документ, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (паспорт - для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) (крім дітей-інвалідів);
документ про освіту (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації);
рекомендації територіального органу Державної служби зайнятості у районі, місті, районі у місті за результатами наданих профорієнтаційних послуг, у тому числі щодо вибору професії із зазначенням її актуальності на ринку праці (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації) (за наявності).
Протягом трьох робочих днів орган соціального захисту населення виносить рішення щодо направлення інваліда чи дитини-інваліда на реабілітацію:
- надсилає установі повідомлення про направлення отримувача на реабілітацію разом з копіями документів, зазначених у пункті 3 цього Порядку;
- вносить до Централізованого банку даних з проблем інвалідності інформацію про направлення отримувача на реабілітацію.
В області функціонують центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Мінсоцполітики і центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів у Ковелі.

15.01.2014 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто  76 справ по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких 58 сім’ям   призначено, відмовлено 18 сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.
12.01.2014 р. Управління соціального захисту населення  Камінь-Каширської райдержадміністрації на виконання наказу №59 від 25.04.2007 року інформує, що протягом 2013 року було активізовано інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення щодо порядку надання соціальних допомог, житлових субсидій та відповідальності за подачу недостовірної інформації  отримувачами допомог. Забезпечено тісну співпрацю з органами державної податкової служби, органами Державтоінспекції, фінансової інспекції , служби зайнятості.
За 2013 рік сектором соціальних інспекторів було проведено 2646 перевірок справ одержувачів державних допомог, зроблено 361 перевірка цільового використання одноразової допомоги , виплаченої при народженні дитини в тому числі з районною службою у справах дітей -107. Було проведено 881 обстеження сімей з метою підтвердження їх права на призначення допомоги. В 2013 році проведено 52 комісій з питань надання всіх видів соціальних допомог малозабезпеченим сім”ям., де було розглянуто  2188 справ по державній соціальній допомозі (1611 -призначено та 577 - відмовлено) ,та по субсидії - 607 справ (602  призначено та 5 відмовлено).
В ході проведених державними соціальними інспекторами перевірок виявлено 130 фактів  неповної або недостовірної інформації про доходи та майновий стан одержувачів допомоги та інших порушень .
Після перерахунку справ в яких виявлено порушення було нараховано до відшкодування коштів надміру виплачених на загальну суму - 40721,29 грн., з них - 33306,36 грн. повернуто , 7414,93грн. в стадії повернення.
08 січня 2014 року
11.01.2014 р.

ГРАФІК
виїздів „мобільного соціального офісу” в населені пункти Камінь-Каширського району
на січень  2014 року

 

Населений пункт

Дата виїзду

Години
прийому

Забезпечення
автотранспортом

с. Черче

17.01.2014

10.00

Управління соцзахисту населення

с.Оленине

23.01.2014

10.00

 Центр зайнятості

с..Добре

29.01.2014

10.00

 УПФ

 

11.01.2014р. до управління  надійшли кошти на  виплату державних  соціальних  допомог за січень 2014 р. у сумі 11 млн. 644 тис. 168 грн.59 коп:
? сім’ям з дітьми, в т.ч.:
- допомога у зв’язку з вагітністю та пологами - 39 особам на суму 63079,88 грн.;
- допомога при народженні  дитини -  3068 особам на суму 4266599,56  грн.;
- допомога по догляду за дитиною до 3-х років – 2793 особам на суму 2345022,33  грн.;
- допомога на дітей, над якими встановлено опіку - 14 особам на суму 39677,79  грн.;
- допомога при усиновленні дитини – 7 особам на суму 10288, 03 грн.;
- допомога одиноким матерям –  405 особі на суму 201637,99  грн.;
? державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям  – 865 особам на суму 3347671,12 грн.;
? допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам  - 999 особам на суму 1290108,59 грн.
? тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – 117 особам на суму 80083,20  грн.;
Виплата допомог буде проведена вчасно та в повному обсязі.
У зв’язку з неприйняттям Закону України про Державницй бюджет на відповідний бюджетний рік, відповідно до підпункту 4 пункту 2 статті 41 Бюджетного кодексу України соціальні ствндарти та соціальні гарантії у поточному бюджетному періоді застосовуються у розмірах та на умовах, що діяли у грудні попереднього бюджетного періоду.
Отже, нарахування державної соціальної допомоги амалозабезпеченим сім’ям відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» на січень 2014 року буде здійснюватись із врахуванням доплати на кожну дитину, яка водить до складу малозабезпеченої сім’ї на рівні грудня 2013 року. 

08.01.2014 р.   В  управлінні соціального захисту населення Камінь – Каширської районної державної адміністрації  проводиться значна робота по виконанню Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 р. „Про першочергові заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
З метою усунення причин, які можуть породжувати заяви та скарги громадян,  спеціалісти та керівники структурних підрозділів управління ведуть щоденний прийом громадян,  начальник управління – щопонеділка та щочетверга, заступники начальника – у вівторок, середу, п’ятницю.  В управлінні обумовлене ввічливе та уважне ставлення працівників до громадян, недопущення формальних відписок на звернення,  на стендах розміщена інформація про види та розміри допомог, пільг, процедура їх отримання, перелік необхідних документів. Прийом громадян  проводять всі спеціалісти управління на робочих місцях, які надають  роз’яснення з питань призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, оплати праці, виплати грошової компенсації одержувачам пільг, відшкодування коштів за придбані лікарські засоби громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, оздоровлення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та ін. Всього протягом  2013 року на особистому прийомі в управлінні  було прийнято –  712 чол.
Протягом  2013 року  до управління  всього надійшло 72 письмові звернення  громадян із вищестоящих органів та безпосередньо від громадян району.
В розрізі категорій громадян серед загальної  кількості   письмових звернень:
- від багатодітних сімей надійшло 14 звернень   
- інвалідів загального захворювання – 4 звернення,
- пенсіонерів – 13 звернень,
- осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – 2 звернення;
- від інших категорій – 37 звернень.
В структурі  звернень  за тематикою переважають питання:    
- призначення державної соціальної допомоги – 24;
- надання матеріальної допомоги – 8;
- згоди на обробку персональних даних осіб, які звертаються за призначенням державної соціальної допомоги – 10;
- видача путівок на санаторно-курортне оздоровлення – 3;
Відповіді на звернення громадян надаються без порушення термінів та відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».  З 63 звернень  22 розглянуто в термін до 5 днів, 27 – до 15 днів, 4 – до 30 днів.
Позитивно вирішено питання, підняті у 6 зверненнях громадян, по решті питань заявникам були дані роз’яснення.
Діловодство за зверненнями громадян в управлінні ведеться відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 №348.
З метою попередження  скарг та забезпечення гласності, прозорості і відкритості у діяльності  управління, у районній громадсько – політичній газеті «Полісся» та на сторінці управління на офіційному веб - сайті районної державної адміністрації постійно  роз’яснюються  питання соціального захисту населення. Найбільше надруковано  матеріалів з питань  надання пільг та допомог, надання субсидій,  соціального захисту інвалідів  та інших питань.
Для інформування населення з діючого законодавства постійно поновлюються матеріали на інформаційних стендах в  приміщенні управління, надсилаються такі матеріали і до виконкомів сільських рад.
У червні  2012 року почав роботу «мобільний соціальний офіс», створений розпорядженням голови Камінь – Каширської  районної державної адміністрації від 15.06.2012 №226 з метою підвищення ефективності та адресності системи надання громадянам соціальної підтримки, підвищення рівня інформованості населення з питань реалізації державної соціальної політики, попередження скарг і звернень громадян. До складу офісу увійшли спеціалісти управління соціального захисту населення, служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’і, дітей та молоді, районного центру зайнятості, управління Пенсійного фонду України в районі, районного територіального центру соціального обслуговування. Протягом 2013 року здійснено 33 виїзди у населені пункти району, під час виїздів прийнято 358 осіб, з них 17 – усних звернень, у 341 – прийнято  пакети документів на призначення різних видів допомог.

29.12.2013 р.На виконання постанови КМУ від 13 березня 2013року №162 “Про затвердження основних напрямків запобігання бездомності до 2017 року”.                                                                                          управління соціального захисту населення інформує, що в Камінь - Каширській ЦРЛ на диспансерному обліку станом на 31.12.2013 року  знаходиться 500 чоловік  , які страждають на психічні розлади, хворих на наркоманію 8 чоловік, хворих  хронічним алкоголізмом 628 громадян.
Кількість осіб яких визнано недієздатними 7 чоловік, обмежено дієздатною визнано одну особу. Одна людина інвалід 3 групи знаходиться на проживанні в стаціонарному відділенні постійного проживання територіального центру.
На протязі 2013 року амбулаторно  проліковано 272 особи,   стаціонарно 123 особи. Хворі на наркоманію за звітний період лікування не проходили.
Діти сироти , діти позбавлені батьківського піклування , які виховуються в інтернатних закладах, що потребують житло 3 дитини ,взяті на квартирний облік 3 дитини . Порушень житлових, майнових прав та відновлення житлових і майнових  права дітей сиріт ,дітей позбавлених батьківського піклування та які виховуються в інтернатах в районі відсутні. 
Протягом 2013 року громадяни, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення на певний термін до Камінь - Каширського РВ УМВС за допомогою у забезпеченні житлом та тимчасовим притулком у центр соціальної адаптації не звертались.
Звернень за допомогою у оформленні паспорта громадянина України від засуджених осіб за звітний період 2013р. не поступало.
Чисельність іноземних осіб та осіб без громадянства, які проживають на територію району станом на звітний період становить 116 чоловік.
18.12.2013 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто  29 справ по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких 28 сім’ям   призначено, відмовлено 15 сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.
20.12.2013 р.   У Тоболівській  сільській раді Камінь - Кащирського району  працював виїзний "мобільний соціальний офіс" у складі спеціалістів управління  соціального захисту населення.
У ході роботи cпеціалістами управління соціального захисту населення в  2 -х громадян прийняті документи для призначення  допомоги сім’ям з дітьми.  Спеціалістами надано консультації по питаннях соціального захисту населення 1 жителю села  по питанню надання  державної соціальної  допомоги як малозабезпеченій  сім’ї .
 13.12.2013 р.    На обліку в управлінні  соціального захисту населення  райдержадміністрації  перебуває  59632  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них  :

 1. віднесених до 1категорії (Інваліди ЧАЕС) – 1322 громадян
 2. віднесених до 2 категорії (ліквідатори) – 37 громадян
 3. віднесених до 3 категорії  - 38673 громадян
 4. потерпілих дітей – 18602, з них 92 дитини інваліди

Постраждалому населенню району виплачуються допомоги і компенсації, надаються пільги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»   
Протягом 11 місяців  2013 року  виплачено чорнобильських коштів понад 28,5 млн.грн, . в т.ч. :
-   доплати за роботу на радіоактивній забрудненій території -4,6 млн. грн..
-   компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей- 10,2  млн грн..

 1. - щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженим споживанням продуктів харчування та компенсація на харчування постраждалих 1 категорій– 5,8 млн.грн.

 -  компенсація за втрачено майно  3 сім’ям  на суму 233,1 тис.грн.
-  компенсація  на оздоровлення постраждалих  І категорії  – 153,1  тис.грн.
Щорічно в район надходить субвенція з обласного бюджету на відшкодування пільг за придбані лікарські засоби та зубопротезування відповідно  до розпорядження голови  облдержадміністрації від  15.09.2006р. № 318 «Про затвердження порядку відшкодування коштів за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» : виплачено  2,1 млн грн..     
За цей період жителям району, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачено  грошову  компенсацію  на  придбання твердого  палива  на загальну суму  4.1 млн.грн.
Відшкодовано пільг на житлово-комунальні послуги громадянам,  які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму  990,9 тис.грн.
Відшкодовано кошти за придбані проїзні документи (І категорія та діти-інваліди ЧАЕС)  27,9 тис.грн.
В санаторіях різного профілю оздоровлено   498 потерпілих дорослих, з них 8 ліквідаторів, дітей у складі груп 3340, дітей у супроводі одного з батьків  116.    
В районі діє громадське  обєднання „Спілка Чорнобиль” (голова Кузьмич Степан Федорович).
На обліку перебуває 93  ліквідатори , в т.ч. І категорії -16, ІІ категорії -37, ІІІ категорії 40. За період, що минув після Чорнобильської катастрофи померло 25 ліквідаторів.  В районі  проживає 5 вдів померлих ліквідаторів.
З районного бюджету у 2013 році районному обєднанню „Спілка  Чорнобиль” виділено 3 тисячі гривень.

10.12.2013 р.

Інформація
про соціальні виплати управлінням  соціального захисту населення
райдержадміністрації  за  11  місяців  2013  року

      Населенню району з усіх джерел фінансування виплачено 154 ,4 млн.грн.  в т.ч.. соціальних допомог на суму 115,4 млн.грн. :

 1. допомога по вагітності та пологах  - 529  особам на суму 855,9 тис грн.
 2. допомога  при народженні дитини – 3312 особам на суму  48,6 млн.грн.
 3. допомога  по догляду за дитиною до досягнення нею

3-х річного віку  -  2795 чол. на суму 25,5 млн.грн.
-   допомога на дітей, які знаходяться під  опікою і піклуванням -24 чол.
на суму  574 ,4 тис.грн.
-   допомога одиноким матерям – 401 чол.  на суму 2.1 млн.грн.

 1. державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям  889 чол.-

34.1 млн. грн..  
-   тимчасова державна допомога  дітям, батьки яких ухиляються від сплати   аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце їх 
невідоме - 120 чол. на суму 792,2 тис. грн.

 1. державна  соціальна допомога на дітей –сиріт та позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам вихователям, прийомним сім`ям за надання соціальних послуг у дитячих будинках та прийомних сім`ям за принципом „гроші ходять за дитиною”-   9 сімей (17 дітей)  на суму 509,3 тис.грн.
 1. одноразова  винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України  „Мати- героїня”  56 жінок на суму 642,3 тис.грн.
 2.  державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям інвалідам  - 997 чол. на суму 14.2 млн.грн.

         Жителям району  відшкодовано  понад  2,3 млн.грн. за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та зубопротезування.        
За пільгове перевезення окремих категорій населення 3 перевізникам відшкодовано  673,8  тис.грн.
Призначено субсидіїй для відшкодування витрат на оплату житлово-
кмуна льних послуг, придбання скрапленого  газу та твердого палива на суму 315.1 тис.грн.
Підприємствам постачальникам житлово-комунальних послуг пільговим категоріям населення відшкодовано кошти у розмірі  3,3  млн .грн.      
Постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачено допомог  і компенсацій на суму понад  21 млн.грн.
Оздоровлено :
інвалідів ЧАЕС ( 1 категорія)  – 242 чол.
Постраждалих 2- 3 категорії
( в тому числі ліквідаторів категорії   2А)  – 254 чол
Дітей у складі груп – 3340 чол.
Дітей віком до 10 років у супроводі одного з батьків або особа, яка їх замінює -116 чол.
Дітей -інвалідів ЧАЕС – 18 чол.
Дітей- сиріт   – 16 чол.

09.12.2013р. до управління  надійшли кошти на  виплату державних  соціальних  допомог за грудень 2013р. у сумі 11 млн. 604 тис. 672 грн.26 коп:
? сім’ям з дітьми, в т.ч.:
- допомога у зв’язку з вагітністю та пологами - 49 особам на суму 83150,70 грн.;
- допомога при народженні  дитини -  3112 особам на суму 4567090,48  грн.;
- допомога по догляду за дитиною до 3-х років – 2775 особам на суму 2164488,34  грн.;
- допомога на дітей, над якими встановлено опіку - 18 особам на суму 64663,32  грн.;
- допомога при усиновленні дитини – 7 особам на суму 10288, 03 грн.;
- допомога одиноким матерям –  401 особі на суму 207784,51  грн.;
? тимчасової державної допомоги дітям – 101 особі на суму 74 938, 49  грн.;
? державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям  – 889 особам на суму 3138860,44 грн.;
? допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам  - 997 особам на суму 1295172,44 грн.
? тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – 107 особам на суму 73174  грн.;
Виплата допомог буде проведена вчасно та в повному обсязі.

08.12.2013 р.  В  управлінні соціального захисту населення Камінь – Каширської районної державної адміністрації  проводиться значна робота по виконанню Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 р. „Про першочергові заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
З метою усунення причин, які можуть породжувати заяви та скарги громадян,  спеціалісти та керівники структурних підрозділів управління ведуть щоденний прийом громадян,  начальник управління – щопонеділка та щочетверга, заступники начальника – у вівторок, середу, п’ятницю.  В управлінні обумовлене ввічливе та уважне ставлення працівників до громадян, недопущення формальних відписок на звернення,  на стендах розміщена інформація про види та розміри допомог, пільг, процедура їх отримання, перелік необхідних документів. Прийом громадян  проводять всі спеціалісти управління на робочих місцях, які надають  роз’яснення з питань призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, оплати праці, виплати грошової компенсації одержувачам пільг, відшкодування коштів за придбані лікарські засоби громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, оздоровлення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та ін. Всього протягом 11 місяців 2013 року на особистому прийомі в управлінні  було прийнято –  415  чол.
Протягом  11 місяців 2013 року  до управління  всього надійшло 63 письмові звернення  громадян із вищестоящих органів та безпосередньо від громадян району.
В розрізі категорій громадян серед загальної  кількості   письмових звернень:
- від багатодітних сімей надійшло 12 звернень   
- інвалідів загального захворювання – 3 звернення,
- пенсіонерів – 11 звернень,
- осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – 2 звернення;
- від інших категорій – 35 звернень.
В структурі  звернень  за тематикою переважають питання:    
- призначення державної соціальної допомоги – 20;
- надання матеріальної допомоги – 6,
- згоди на обробку персональних даних осіб, які звертаються за призначенням державної соціальної допомоги – 8;
- видача путівок на санаторно-курортне оздоровлення – 2;
Відповіді на звернення громадян надаються без порушення термінів та відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».  З 63 звернень  22 розглянуто в термін до 5 днів, 27 – до 15 днів, 4 – до 30 днів.
Позитивно вирішено питання, підняті у 6 зверненнях громадян, по решті питань заявникам були дані роз’яснення.
Діловодство за зверненнями громадян в управлінні ведеться відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 №348.
З метою попередження  скарг та забезпечення гласності, прозорості і відкритості у діяльності  управління, у районній громадсько – політичній газеті «Полісся» та на сторінці управління на офіційному веб - сайті районної державної адміністрації постійно  роз’яснюються  питання соціального захисту населення. Найбільше надруковано  матеріалів з питань  надання пільг та допомог, надання субсидій,  соціального захисту інвалідів  та інших питань.
Для інформування населення з діючого законодавства постійно поновлюються матеріали на інформаційних стендах в  приміщенні управління, надсилаються такі матеріали і до виконкомів сільських рад.
У червні  2012 року почав роботу «мобільний соціальний офіс», створений розпорядженням голови Камінь – Каширської  районної державної адміністрації від 15.06.2012 №226 з метою підвищення ефективності та адресності системи надання громадянам соціальної підтримки, підвищення рівня інформованості населення з питань реалізації державної соціальної політики, попередження скарг і звернень громадян. До складу офісу увійшли спеціалісти управління соціального захисту населення, служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’і, дітей та молоді, районного центру зайнятості, управління Пенсійного фонду України в районі, районного територіального центру соціального обслуговування. Протягом 11 місяців 2013 року здійснено 32 виїзди у населені пункти району, під час виїздів прийнято 358 осіб, з них 17 – усних звернень, у 341 – прийнято  пакети документів на призначення різних видів допомог.

05.12.2013 р.

Всеукраїнська громадська організація
«Ліга  соціальних  працівників  України»

Шановні колеги!
Всеукраїнська громадська організація «Ліга соціальних працівників України» запрошує до участі у Конкурсі соціальної реклами «Сім'я і робота – наша турбота», що відбувається у рамках міжнародного проекту «Знову до роботи: реінтеграція матерів і батьків до професійного життя після відпустки по догляду за дитиною». Проект здійснюється за підтримки Представництва ЄС в Україні.
У Конкурсі можуть брати участь як раніше створені рекламні продукти соціальної спрямованості, так і новостворені. До участі ми запрошуємо талановиту молодь, студентів вищих навчальних закладів, а також співробітників рекламних агентств та компаній – ваших партнерів.
Зміст робіт має показати важливість розв'язання проблем гендерної рівності у питанні поєднання сімейних обов'язків (догляд за малими дітьми) та кар'єри, формування цивілізованих форм взаємовідносин роботодавців і працівників з сімейними обов'язками, а також створення умов для успішної реінтеграції батьків до професійної діяльності після відпустки для догляду за дитиною. Конкурс має три номінації: друкована реклама (плакат, постер); фотографія; відеореклама (відеоролик). Роботи в усі номінації подаються в електронному вигляді у високій якості для друку і демонстрації на екрані.
Вимоги до робіт у номінації «Соціальна фотографія» - обсяг інформації в одному файлі - не менше 2 Мб і не більше 5 Мб.
Загальний призовий фонд Конкурсу - понад 45 тисяч грн.
У кожній номінації конкурсу визначаються призери, яким присуджуються перше, друге і третє місця. Роботи, що зайняли призові місця, нагороджуються дипломами Конкурсу та цінними призами. На Конкурсі передбачено спеціальні призи, зокрема, приз глядацьких симпатій.
Призери та володарі спеціальних призів Конкурсу мають право використовувати призи та дипломи Конкурсу для реклами і популяризації власної творчості.
Враховуючи значну увагу ЗМІ до діяльності проекту «Знову до роботи...», передбачається широка інформаційна підтримка підсумкових заходів Конкурсу.
Заяви та готові матеріали просимо надсилати на електронну адресу: st@zпоvudoroboty.org.ua або поштою: м. Київ, вул. Фролівська, 1/6.
Більше про зміст проекту та Конкурсу – на сайті zпоvudoroboty.org.ua.

З повагою,
Президент ЛСПУ                                                                        С.Толстоухова

04.12.2013 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто  29 справ по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких 20 сім’ям   призначено, відмовлено 9  сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.

 Правова допомога
Запобігання проявам корупції
Державний реєстр виборців
Регуляторна політика
Публічна інформація
Адмінпослуги
Реформа житлово-комунального господарства