УПРАВЛІННЯ СОЦЗАХИСТУ ІНФОРМУЄ:
1

На органи соціального захисту населення покладена надзвичайно важлива функція – організовувати оздоровлення громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З цією метою Міністерство соціальної політики України розробило новий Порядок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2013 р. № 261. Новим Порядком фактично змінено підхід щодо забезпечення постраждалих громадян санаторно-курортними путівками та путівками на відпочинок.
Зокрема, передбачено упорядкування черги осіб, які мають право на отримання путівок. Для громадян, які працюють на території району надання путівок залишилось безкоштовним. Тоді, як вперше для постраждалих третьої категорії (для тих, що не працюють, пенсіонерів) та четвертої категорії передбачені пільгові путівки з оплатою вартості 30%.            Приорітетним напрямом оздоровлення постраждалих осіб та потерпілих дітей є забезпечення їх санаторно – курортними путівками відповідного профілю лікування.
Оздоровлення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян  здійснюється  за рахунок коштів державного бюджету за чотирма напрямками:
путівки для дітей шкільного віку у складі груп;
путівки для дітей у супроводі разом з одним з батьків;
путівки для дорослих громадян старше 18 років(категорія 2-3);
путівки для дорослих громадян з інвалідністю старше 18 років (категорія 1А)      
Станом на 22 травня 2014 року в Камінь - Каширському районі проживає 59691 громадян, які мають статус постраждалих різних категорій, з них – 19008 дітей, які потерпіли внаслідок аварії на ЧАЕС( в т.ч. 95 дітей, які мають інвалідність, пов`язану з наслідками Чорнобильської катастрофи).
В 2013 році на реалізацію програми «Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» Камінь - Каширському
району було виділено санаторно-курортних путівок – 4472 шт, 3 них:
- 321 для потерпілих 1 категорії(інвалідів ЧАЕС)
-358 – для потерпілих 2-3 категорії
( в тому числі ліквідаторів категорії   2А)                 
- 125- путівок для дітей  
у супроводі одного з батьків або особа, яка їх заміняє. 
- 3668 путівок – для оздоровлення потерпілих дітей у складі груп шкільного віку. Підвищена увага приділялася  оздоровленню дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС (за медичними показниками), дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки з числа потерпілих.
Оздоровчу кампанію 2013 року в районі було розпочато з 17 червня  із відправлення груп дітей на санаторно-курортне лікування. 
Оздоровлення потерпілих дітей проводилось злагоджено та організовано. У районі були задіяні всі служби, відповідальні за цей процес(відділ освіти,районна лікарня та санепідемстанція). Планові завдання із санаторно-курортного лікування дітей виконувались вчасно та відповідно до доведених графіків заїздів. Головним у процесі оздоровлення дітей є:  безпека перебування в санаторії, та при перевезеннях, якісні оздоровчі послуги та харчування.
В минулому році  відповідно до категорій постраждалих громадян оздоровлено:
1Категорія (інвалідів ЧАЕС)  – 352 чол.
Постраждалі 2- 3 категорії
( в тому числі ліквідаторів категорії   2А)  – 353 чол.
Діти у складі груп – 3505 чол.
Діти віком до 10 років у супроводі одного з батьків або особа, яка їх замінює -126 чол.
Діти інваліди ЧАЕС – 24 чол.
Діти сироти – 16 чол.
Відповідно до Постанови КМУ від 27.03.2013 р. № 261 з дотриманням вимог пункту 9 Порядку організації оздоровлення громадян з метою дотримання черговості та профілів захворювання до медичних показників на основі поданих заяв до 15 жовтня 2013 р., для громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи яких взято на облік для забезпечення путівками  в 2014 році,  сформовано реєстр, яким визначена потреба на наступний рік.
-    1Категорія (інвалідів ЧАЕС)  –  182 чол.
-    Постраждалі 2- 3 категорії
( в тому числі ліквідаторів категорії   2А)  –  289 чол.
Діти   у супроводі одного з батьків або особа, яка їх замінює -167чол.
Діти у складі груп – 8 115,00
на оздоровлення – 3 704,00
на відпочинок – 4 411,00
Оздоровча кампанія 2014 року розпочнеться після проведення тендерних процедур Мінсоцполітики України.

22.05.20014 року в управлінні соціального захисту населення Камінь-Каширської райдержадміністрації проведено інформаційну нараду всіх працівників управління щодо національної єдності держави. Обговорено ряд питань які на даний час є ключовими в нашому суспільстві, а саме: вибори Президента України, ситуація в Донецькій та Луганській областях. Одностайно всі висловлюють думку, що Україна – незалежна, самостійна, неподільна суверенна держава. Також всі вважають, що вибори Президента України повинні пройти демократично, легітимно  безпечно.

22.05.2014 року Соціальний захист населення в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги
Механізм виплати 100% компенсації у розмірі зростання вартості житлово – комунальних послуг компенсація надаться сім’ям, середньомісячний сукупний дохід яких ( за попередні шість місяців) не перевищує величини прожиткового мінімуму для сім’ї;
призначення компенсації здійснюється органами соціального захисту населення;
розмір компенсації – це різниця між розміром плати за послуги (у межах норми споживання) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачуквала до зміни цін і тарифів на послуги. При цьому застосовуються норми користуваннязагальною площеюжитла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія;
для отримання компенсації особа звертається до упрравлінняч соціального захисту населення Камінь – Каширської районної державної адміністрації з заявою та надає довідку про склад зареєстрованих у житловому примсіщенні осіб і довідки про доходи членів сім’ї;  
на запит управління соціального захисту населення організації- надавачі послуг, у п’ятиденний термін надають інформацію про середньомісячний розмір плати за фактично спожиті житлово – комунальні послуги у межах норм споживання до та після зміни цін і тарифів на послуги;
управління соціального захисту населення розраховує розмір компенсації і щомісячно перераховує її підприємстьвам, що надають комунальні послуги, для зарахування на особовий рахунок заявника.

УВАГА! Надання компенсації припиняється, якщо заявник не оплачує комунальні послуги!    

ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ

Заявник подає до управління соціального захисту населення заяву тадодає:
довідку про склад зареєстрованих у житловому прриміщення осіб;
довідки про доходи сленів сім’ї.

Розрахунок розміру щомісячної компенсації здійснює управління соціального захисту населення і перераховує її на рахунок заявника на підприємство, що надає послуги.

ПРАВО НА КОМПЕНСАЦІЮ МАТИМУТЬ СІМ’Ї З СУКУПНИМ ДОХОДОМ МЕНШИМ ЗА ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ ДЛЯ ЦІЄЇ СІМ’Ї

РОЗМІР КОМПЕНСАЦІЇ  = вартість комунальних послуг після підвищення цін та тарифів  мінус вартість комунальних послуг до підвищення цін та тарифів.

Право на отримання компенсації у зв’язку з підвищенням цін і тарифів на газ і теплопостачання матимуцть сім’ї, сукупний дохід яких не перевищує прожиткового мінімуму для сім’ї  

Склад сім’ї

Середньомісячний сукупний дохід

Прожитковий мінімум

Чоловік

2500 грн.

1218 грн.

Дружина

1500 грн.

1218 грн.

Дитина до 6 років

 

1032 грн.

Дитина від 6 до 18 років

 

1286 грн.

 

4000 грн.

4754 грн.

Сім’я має право на компенсацію, оскільки її дохід (4000 грн.) менший, ніж рівень забезпечення прожиткового мінімуму для цієї сім’ї (4754 грн.)

Вартість комунальних послуг до підвищення

350 грн.

Вартість комунальних послуг після підвищення

450 грн.

Компенсація

100 грн.

 

Склад сім’ї

Щомісячний дохід

Прожитковий мінімум

Чоловік

1100 грн.

949 грн.

Дружина

2500 грн.

1218 грн.

Дитина до 6 років

 

1032 грн.

 

4000 грн.

3199 грн.

Сім’я не має права на компенсацію, оскільки її дохід (3600 грн.) більший, ніж  прожитковий мінімум для цієї сім’ї (3199 грн.)

РОЗРАХУНОК КОМПЕНСАЦІЇ З УРАХУВАННЯМ СУБСИДІЇ

Склад сім’ї

Щомісячний дохід

Прожитковий мінімум

Чоловік

2500 грн.

1218 грн.

Дружина

1500 грн.

1218 грн.

Дитина до 6 років

 

1032 грн.

Дитина від 6 до 18 років

 

1286 грн.

 

4000 грн.

4754 грн.

Сім’я має право на компенсацію, оскільки її дохід (4000 грн.) менший, ніж рівень забезпечення прожиткового мінімуму для цієї сім’ї (4754 грн.)

Розрахунок субсидії при обов’язковому відсотку платежу -10% доходу


Вартість комунальних послуг до підвищення

350 грн.

400 грн. (не має права на субсидію)

Вартість комунальних послуг після підвищення

450 грн.

400 грн. (має право на субсидію у розмірі 50 грн.)

РОЗРАХУНОК КОМПЕНСАЦІЇ

Вартість комунальних послуг до підвищення

350 грн.

Вартістьо комунальних послуг після підвищення

450 грн.

Платіж з урахуванням субсидії

400 грн.

Розмір щомісячної компенсації

400 грн. – 350 грн. = 50 грн.

ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ

Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, витрати на оплату житлово – комунальних послуг в якихї перевищує 10% (для сімей, які складаються лише з непрацездатних осібта сімей, в складі яких є неповнолітні діти або інваліди і доходи яких на одну особу в місяць не пееревищують прожткового мінімуму:) або 15% (для сімей, в складі яких є працездатні особи) сукупного сімейного доходу в розрахунку на місяць.
Програма житлових субсидій спонукає своїх учасників до економного споживання енергоносіїв. Так за кожні заощаджені 10% вартості комунальних послуг, при оформленні субсидії на наступний період, обов’язкова плата для сімей зменшується на 2 відсотки.
Важливою умовою отримання житлових субсидій є сплата її учасниками визначеної для сімей обов’яової плати, що дозволяє забезпечувати проведення 100 відсоткових розрахунків з оплати житлово – комунальних послугсерет таких сімей.

06.05.2014 року до управління соціального захисту населення    надійшли кошти на  виплату державних  соціальних  допомог за травень 2014 року в сумі 12293113,43 грн., в тому числі:
- сім’ям з дітьми, в т.ч.:
- допомога у зв’язку з вагітністю та пологами - 49 особам на суму 66521,57 грн.;
- допомога при народженні  дитини -  3151 особам на суму 4180021,78  грн.;
- допомога по догляду за дитиною до 3-х років – 2797 особам на суму 2027950,84  грн.;
- допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування - 20 особам на суму 60613,41 тис. грн.;
- допомога при усиновленні дитини – 5 особам на суму 7224,94 грн.;
- допомога на дітей одиноким матерям –  405 особам на суму 200843,97  грн.;
- державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям  – 1060 особі на суму 4405836,42   грн.;
- допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам  - 991 особі на суму 1280828,55 грн.
- тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – 102 особам на суму 65912,32  грн.;
Виплата допомог буде проведена вчасно та в повному обсязі.

06.05.2014 року Протягом І кварталу 2014 року населенню району з усіх джерел фінансування виплачено  170,5  млн.грн., в т.ч. 127,0 млн. грн. соціальних допомог, 24,7 млн грн.- постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.   Жителям району  відшкодовано  понад  2,3 мдн .грн. за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та зубопротезування.        
За пільгове перевезення окремих категорій населення 3 перевізникам відшкодовано  693,9  тис.грн.
Призначено субсидіїй для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого  газу та твердого палива на суму 342, 1  тис.грн.
Підприємствам постачальникам житлово-комунальних послуг пільговим категоріям населення відшкодовано кошти у розмірі  3,8 млн.грн.

28.04.2014 р. Інформація про хід виконання Плану заходів з відзначення в районі
70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1845 років

До  Єдиного державного  автоматизованого реєстру пільговиків внесено :--інвалідів війни 103  чол., в тому числі 28 учасників бойових дій, яким виповнилось 85 років ;
учасників бойових дій – 163 чол.
учасників бойових дій – 1415 чол. членів сімей загиблих (померлих) – 275
Всього  1956 чол.
Пільги, компенсації ветеранам війни передбачені Законом України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
За рахунок коштів державного бюджету їм надаються такі пільги :
знижка по оплаті зв житлові комунальні послуги в залежності від статусу ветерана, а також членам сім`ї, які проживають з ним, у межах норм споживання послуг, передбачених законодавством;
пільги для придбання твердого палива та скрапленого газу. Ці пільги надаються готівкою, виходячи з норм та вартості, які встановлюються щороку Кабінетом Міністрів України ;
50% знижка по абонплаті за користування квартирним телефоном, а інвалідам Великої Вітчизняної війни та війни з Японією – 100% знижка;
пільги на установку квартирного телефону ;
безоплатний проїзд усіма видами міського, приміського пасажирського транспорту загального користування;
безоплатний проїзд усіма видами міжміського транспорту один раз у два роки, або 50% знижка   на проїзд    один раз на рік  раз  ( за талонами,які видаються ветеранам на всі види транспорту);
безоплатний проїзд  автобусом на міжміських маршрутах;
капітальний ремонт власних житлових будинків та квартир;
безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного лікування в розмірі , що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
В районі забезпечується постійний контроль за реалізацію права ветеранів війни на отримання пільг.
У 2013 році за рахунок коштів державного бюджету надано пільги ветеранам війни, дітям війни по оплаті за житлово-комунальні послуги на загальну суму 1,1 млн.грн., , за 3 місяціі поточного року – 407,2  тис.грн.
Компенсацію на придбання твердого палива та скрапленого  газу виплачено ветеранам війни на суму :   2013 р. -774,5 тис.грн., .  
У 2013 році встановлено квартирні телефони 3  ветеранам війни.
Законом України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” передбачено щорічні виплати до ( травня.
Розміри разової допомоги   у 2014 році  збільшено порівняно з мунілим року і становлять :
- інвалідам війни та колишнім малолітнім ( яким на момент ув*язнення не виповнилося 14 років) в”язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаними інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та інших причин
- інвалідам І групи   2575  ( у 2013 р. – 2415 грн.)
- інвалідам ІІ групи  2250 ( у 2013 р. – 2110грн)
- інвалідам ІІІ групи  2020 ( у 2013 р. – 1895 грн.)
- учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім ) яким на момент ув”язнення не виповнилося 18 років) в”язнів  концентраційних таборів,гетто, інших місць примусового  тримання, а також дітям, які народилася у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 795 (675)
- особамм які мають  особливі заслуги перед Батьківщиною – 2575 (2415 ) гривень
- членам сімей загиблих  та дружинам ( чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не  одружилися вдруге -  400 гривень ( 375 )
- учасникам війни та колишнім в”язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби зт націонал- соціалістським  режимом у тилу ворога – 145 гривень ( 135)
У 2013 році до Дня Перемоги  2203 ветеранам війни виплачено разову  грошову допомогу на суму 723,9 тис.грн. Проводиться виплата у цьому році 1958  ветеранам на суму 692120 гривень.
У 2013 році за рахунок державного  бюджету санаторно-курортним лікуванням забезпечено  25 ветеранів війни .
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 р. № 785 затверджено Порядок виплати грошових компенсацій вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян. Згідно з цим Порядком грошова компенсація виплачується інвалідам, зазначеним у статті 6-2 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань”, один  раз на два роки, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок. Грошова компенсація виплачується через два роки після звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації .
У 2013  році  33 інваліди війни отримали компенсаційні виплати на загальну суму 19270 гривень.
Станом на  1 січня поточного року в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації на обліку для забезпечення спец автотранспортом перебувають  268 інвалідів різних категорій , у тому числі 16 інвалідів війни - жителів  району  .
У 2013 році виплачено інвалідам війни компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування на суму 2,9 тис.грн. У  березні місяці виплачено компенсацію інвалідам війни за І півріччя 2014 року на суму 1452 грн.
У 2013 році забезпечено технічними засобами реабілітації 20 ветеранів війни  , у 2014 р. – 2 .
З метою матеріальної підтримки жителів району, в тому числі ветеранів війни  щороку з районного  бюджету виділяться кошти для надання одноразової грошових допомоги. Щорічно  з районного бюджету виділяються кошти для підтримки статутної  діяльності районної організації ветеранів війни та праці (голова Сотник П.І. На 2014 році їй виділено 15 тис грн. Надається матеріальна допомога    з районного бюджету іншим громадським організаціям у складі яких є ветерани війни і діяльність яких має соціальну спрямованість ( УТОСу, воїнів -інтернаціоналістів., Всеукраїнського  об”єднання ветеранів)  

20.04.2014 р.
Соціальний захист населення в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги

З метою соціального захисту малозабезпечених родин в умовах підвишення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги Уряд запровадив додаткову програму мінімізації наслідків від здорожчання цих послуг.

Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату житлово-комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги.
З 1 липня 2014 року родини, у яких середньомісячний сукупний за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення, будуть мати право на отримання компенсації.
До складу сім’ї включаються особи, які зареєстровані у житловому приміщенні.
Величина прожиткового мімінуму встановлена Законом України “Про Державний бюджет України на 2014 рік” і становить
для дітей віком до 6 років – 1 032 гривні
для дітей віком від 6 до 18 років – 1 286 гривень
для працездатних осіб – 1 218 гривень
для осіб, що втратили працездатність – 949 гривень.
Для прикладу: сім’я складається з 4 осіб: чоловік, який працює і отримує заробітну плату 2 500 гривень, дружина - інвалід ІІ групи не працює, розмір пенсії 1 100 гривень та двоє дітей віком 5 та 10 років. Прожитковий мінімум для родини становить 4 485 гривень (1 218 грн.  (для чоловіка )  + 949 грн. (для дружини), +  1 032 грн. (для дитини , віком 5 років) + 1 286 грн. (для дитини віком 10 років)).
Середньомісячний сукупний дохід –  3 600 гривень (2 500 грн. зарплата чоловіка + 1 100 грн. пенсія дружини).
Оскільки, середньомісячний сукупний дохід менше, ніж величина прожиткового мінімуму, сім’я має право на виплату компенсації.
У разі коли у  будь-кого з працездатних членів сім’ї відсутні доходи  за будь-який місяць протягом шести, за який визначається  сукупний дохід, до розрахунку приймається дохід такого члена сім’ї на рівні  прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 218 грн.).
Компенсація надається на безповоротній основі.
Розмір визначається як різниця між розміром плати за комунальні послуги у межах норм споживання  після підвищення цін і тарифів на комунальні послуги  та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на комунальні послуги.
При цьому, норма володіння та користування  загальною площею житла встановлюється виходячи з 21 кв.метра на кожного зареєстрованого та додатково 10,5 кв. метра на усіх зареєстрованих.
Для родини із 4 осіб норма володіння складатиме 94,5  кв. метра (21 кв.м. х 4 + 10,5 кв.м.).
Для прикладу: до підвищення  cім’я в межах норм споживання  сплачувала 320 гривень усіх комунальних платежів, після підвищення  сплачує 475 гривень. Розмір компенсації для цієї сім’ї становитиме 155 гривень.
Тобто, держава стовідсотково компенсує вартість здорожчання житлово-комунальних послуг.
Для призначення компенсації  особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні, подає до органу соціального захист у населення за місцем реєстрації заяву, довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, довідку про доходи кожного члена родини.
Всю іншу інформацію,що необхідна для призначення компенсації, органи соціального захисту населення  шляхом запиту в організації, що надають житлово-комунальні послуги, збирають самостійно.
Постановою  визначено випадки, коли надання компенсації припиняється, а саме:
- у разі, якщо  заявник не оплачує житлово-комунальні послуги, крім випадків, пов’язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами;
- у разі, якщо заявник  приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи  та склад осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, що вплинуло на встановлення права на компенсацію і визначення її розміру;
- у разі зміни місця проживанняи  заявника та настання обставин, що унеможливлюють  надання компенсації;
- за заявою отримувача компенсації.
У разі, коли надання компенсації прининено у зв’язку з тим, що заявник не сплатив за житлово-комунальні послуги, він набуває права на отримання компенсацію в подальшому при умові підтвердження  погашення заборгованості, яка виникла за період отримання компенсації.
Разом з тим, в області продовжує реалізовуватися  програма житлових субсидій.
Житлова субсидія – це один із видів соціальної допомоги, який надається  cім’ям для відшкодування витрат  з оплати житлово-комунальних послуг.
Право на отримання субсидії на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім'ї, в яких витрати на житлово-комунальні послуги (ЖКП) у межах встановлених норм споживання (також, враховуючи пільги), що надаються у відповідності з чинним законодавством, є більшими за 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу всіх членів сім'ї.
Якщо ж у помешканні зареєстровані  та постійно проживають лише пенсіонери  або непрацездатні особи, або якщо серед зареєстрованих в помешканні є неповнолітні діти, інваліди першої та другої групи і середньомісячний сукупний дохід на кожну особу, зареєстровану у квартирі не більший від прожиткового мінімуму на одну особу, розмір житлової субсидії призначається таким чином, щоб розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм користування становив 10% від середньомісячного сукупного доходу осіб, що проживають в помешканні

20.04.2014 р.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 16 квітня 2014 р. № 102
Київ

Деякі питання виплати у 2014 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань"

 З метою забезпечення виплати разової грошової допомоги ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" Кабінет Міністрів України постановляє:

 1. Установити, що у 2014 році виплату разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" (далі - грошова допомога), здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державної адміністрації (далі - органи соціального захисту населення), які через відділення зв'язку або установи банків перераховують їх на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, що не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання), у таких розмірах:

 1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

 I групи - 2575 гривень;

 II групи - 2250 гривень;

 III групи - 2020 гривень;

 2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 795 гривень;

 3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 2575 гривень;

 4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 400 гривень;

 5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 145 гривень.

 2. Забезпечити подання до 17 квітня 2014 р. органам соціального захисту населення переліку осіб, які мають право на одержання грошової допомоги:

 Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством доходів і зборів, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Службою зовнішньої розвідки, Державною пенітенціарною службою, Управлінням державної охорони, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державною спеціальною службою транспорту - щодо осіб, які не перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України;

 Пенсійним фондом України - щодо осіб, які перебувають на обліку в його органах.

 3. Міністерству фінансів і Державній казначейській службі забезпечити до 17 квітня 2014 р. перерахування коштів Міністерству соціальної політики для їх спрямування органам соціального захисту населення з метою здійснення виплати грошової допомоги.

 4. Міністерству соціальної політики надавати роз'яснення щодо застосування положень цієї постанови.

Прем'єр-міністр України                                                                 А.ЯЦЕНЮК

12.02.2014 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто  75 справ по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких  сім’ям  56 призначено, відмовлено 19 сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.
10.02.2014 р. Громадяни, які доглядають за інвалідами ІІ та ІІІ груп, зможуть одержувати державну соціальну допомогу

До 1 січня 2014 року статтею 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» визначено, що право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям мають лише особи, які доглядають за інвалідами І групи, а також особами, які досягли 80-го річного віку, та які є одержувачами компенсаційних виплат згідно постанов КМУ № 588 від 29.04.2004 р. або № 832 від 26.07.1996 р.
З січня 2014 року отримувати допомогу малозабезпеченим сім’ям зможуть і особи, які забезпечують постійний догляд ще за однією найменш захищеною категорією громадян, а саме за інвалідами ІІ та ІІІ групи або особами похилого віку. Дані зміни передбачено Законом України «Про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», який підписаний Президентом України 08 жовтня 2013 року.

10.02.2014 р.
Реалізація соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича в районі

Протягом 2013 року населенню району з усіх джерел фінансування виплачено 170,5 млн. грн.., що майже на 22,7 млн. грн. більше, ніж у 2012 році. Ці цифри на прикладі одного нашого району переконливо свідчать про те, що  соціальна політика держави спрямована на покращення якості життя та добробуту людей. „Держава через нові соціальні  ініціативи підтримає всіх, хто потребує допомоги” – наголошує Президент України. Тому одним з основних принципів, закладених   в соціальні ініціативи Президента, є адресність допомоги для тих категорій населення, які потребують першочергової підтримки – насамперед сім’ям з дітьми, інвалідам, ветеранам війни.

1. Підвищення рівня допомоги на дітей малозабезпечених сімей суттєво вплинуло на збільшення розміру державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, середній розмір якої зріс до 2,6 тис. грн. на місяць, ( у 2011 році 1,2 тис. грн.)
890 малозабезпеченим сім’ям, в яких виховуються 3,9 тис. дітей у збільшеному розмірі виплачено соціальну допомогу на суму 34,1 млн. грн.

2. Особлива увага приділяється дітям – сиротам та дітям, які залишилися без батьківського піклування. У 9 прийомних сім’ях  виховуються 17 дітей. ( у 2011 році 2 сімей). На виплату державної соціальної допомоги на дітей – сиріт та грошового забезпечення прийомним батькам протягом 2013 року було спрямовано 509,3  тис. грн.
На дітей,  які знаходяться під опікою чи піклуванням виплачено 574,4 тис. грн.

3. Підвищення соціальних стандартів позитивно вплинуло на матеріальний стан і добробут 998 інвалідів з дитинства та дітей – інвалідів,  120 інвалідів війни, ­­­­286 малозабезпечених осіб, які здійснюють догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу. Вказаним категоріям населення протягом 2013 року було виплачено 18,9 млн. грн.    

4. З прийняттям  постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 року №321 „ Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей – інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів” здійснюється безкоштовне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації за індивідуальною програмою реабілітації та заявою інваліда.  Протягом 2-х останніх років 54 інваліди та 14 дітей – інвалідів забезпечено візками, 2 дітей – інвалідів їх потребують. Відповідні документи надіслано на підприємство – виробник ТОВ „Антей” ще у вересні 2013 року, однак до цього часу візки не виготовлені. На запити управління про терміни забезпечення дітей – інвалідів візками відповідь не надходила.
Дітям – інвалідам у 2013 році видано направлення на виготовлення 122 одиниці ортопедичних виробів.

5. Схвальні відгуки про надання реабілітаційних послуг надходять від батьків на адресу Волинського обласного центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів, де лише у 2012-2013 роках побували 33 дитини.
Завдяки підтримці обласного і районного бюджетів у розмірі відповідно 60 і 30 тис. грн. значно зміцнено матеріальну базу реабілітаційної групи для дітей   з ураженнями опорно –рухового апарату ДНЗ №3 м. Камінь – Каширський, де виховуються 11 дітей, в тому числі 6 дітей – інвалідів.
10.02.2014 р.   У Броницькій  сільській раді Камінь - Кащирського району  працював виїзний "мобільний соціальний офіс" у складі спеціалістів управління  соціального захисту населення.
У ході роботи cпеціалістами управління соціального захисту населення у  3-х громадян прийняті документи для призначення  допомоги сім’ям з дітьми, з них – у 1- на призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у 2 на призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям. Спеціалістами надано консультації по питаннях соціального захисту населення 2  жителям села  по питаннях призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

       

06.02.2014 р.  У Пнівненській  сільській раді Камінь - Каширського району  працював виїзний "мобільний соціальний офіс" у складі спеціалістів управління  соціального захисту населення.
У ході роботи cпеціалістами управління соціального захисту населення в  14-ти громадян прийняті документи для призначення  допомоги сім’ям з дітьми, з них – у 4- на призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у 10 на призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям. Спеціалістами надано консультації по питаннях соціального захисту населення 1  жителю села  по питанню отримання путівки на санаторно-курортне лікування.
05.02.2014 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто  61 справу по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких 44 сім’ям   призначено, відмовлено 17 сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.
03.02.2014 р.
ГРАФІК
виїздів „мобільного соціального офісу” в населені пункти Камінь-Каширського району
на лютий   2014 року

Населений пункт

Дата виїзду

Години
прийому

с. Пнівно

06.02.2014

10.00

с.Брониця

10.02.2014

10.00

с.Стобихівка

18.02.2014

10.00

06.02.2014 р.   У Добренській  сільській раді Камінь - Кащирського району  працював виїзний "мобільний соціальний офіс" у складі спеціалістів управління  соціального захисту населення.
У ході роботи cпеціалістами управління соціального захисту населення в  5-ти громадян прийняті документи для призначення  допомоги сім’ям з дітьми, з них – у 2- на призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у 3 на призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям. Спеціалістами надано консультації по питаннях соціального захисту населення 2  жителям села  по питаннях надання пільг.
31.01.2014 р. У лютому усі сім’ї з дітьми, які отримують допомогу по малозабезпеченості, одержать підвищені виплати.
У рамках Соціальних ініціатив Президента України збільшено розміри допомог малозабезпеченим сім’ям. Зокрема, цього року рівень забезпечення прожиткового мінімуму для дітей зріс до 85% проти минулорічних 75%. Крім того, доплата на дітей від 3 до 13 років зросла до 250 гривень, а на дітей від 13 до 18 років – до 500 гривень. Відповідні зміни передбачені державним бюджетом на цей рік.

Довідка
На 2014 рік рівні забезпечення прожиткового мінімуму становлять:
- для пенсіонерів та інвалідів – 100% прожиткового мінімуму (на даний час 949 грн.);
- для працездатних осіб – 21% прожиткового мінімуму (на даний час 255,78 грн.);
- для дітей віком до 6 років – 85% прожиткового мінімуму (на даний час 877,2 грн.);
- для дітей віком від 6 до 18 років – 85% прожиткового мінімуму (на даний час 1093,1 грн.);
- для дітей віком від 6 до 18 років (за умови навчання) – 85% прожиткового мінімуму (на даний час 1035,3 грн.).29.01.2014 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто   справ по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких  сім’ям   призначено, відмовлено 18 сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.

22.01.2014 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто  87 справ по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких 58 сім’ям   призначено, відмовлено 29 сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.

Спрощено порядок отримання реабілітаційних послуг
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2013 № 921 "Про внесення змін до Порядку надання інвалідам та дітям-інвалідам реабілітаційних послуг", яка набрала чинності з 31.12.2013 року спрощено механізм направлення інваліда або дитини-інваліда до реабілітаційної установи шляхом виключення з даного процесу регіональних органів соціального захисту населення і закріплення такої функції лише за органами соціального захисту населення на місцевому рівні.
Тобто, для отримання реабілітаційних послуг в реабілітаційній установі державної або комунальної форми власності (далі - установа) отримувач або його законний представник письмово звертається до органу соціального захисту населення за місцем проживання і подає такі документи:
заяву про надання реабілітаційних послуг;
довідку медико-соціальної експертної комісії, лікувально-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей-інвалідів) про встановлення інвалідності;
індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією, лікувально-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (для дітей-інвалідів);
паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
документ, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (паспорт - для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) (крім дітей-інвалідів);
документ про освіту (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації);
рекомендації територіального органу Державної служби зайнятості у районі, місті, районі у місті за результатами наданих профорієнтаційних послуг, у тому числі щодо вибору професії із зазначенням її актуальності на ринку праці (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації) (за наявності).
Протягом трьох робочих днів орган соціального захисту населення виносить рішення щодо направлення інваліда чи дитини-інваліда на реабілітацію:
- надсилає установі повідомлення про направлення отримувача на реабілітацію разом з копіями документів, зазначених у пункті 3 цього Порядку;
- вносить до Централізованого банку даних з проблем інвалідності інформацію про направлення отримувача на реабілітацію.
В області функціонують центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Мінсоцполітики і центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів у Ковелі.

15.01.2014 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто  76 справ по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких 58 сім’ям   призначено, відмовлено 18 сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.
12.01.2014 р. Управління соціального захисту населення  Камінь-Каширської райдержадміністрації на виконання наказу №59 від 25.04.2007 року інформує, що протягом 2013 року було активізовано інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення щодо порядку надання соціальних допомог, житлових субсидій та відповідальності за подачу недостовірної інформації  отримувачами допомог. Забезпечено тісну співпрацю з органами державної податкової служби, органами Державтоінспекції, фінансової інспекції , служби зайнятості.
За 2013 рік сектором соціальних інспекторів було проведено 2646 перевірок справ одержувачів державних допомог, зроблено 361 перевірка цільового використання одноразової допомоги , виплаченої при народженні дитини в тому числі з районною службою у справах дітей -107. Було проведено 881 обстеження сімей з метою підтвердження їх права на призначення допомоги. В 2013 році проведено 52 комісій з питань надання всіх видів соціальних допомог малозабезпеченим сім”ям., де було розглянуто  2188 справ по державній соціальній допомозі (1611 -призначено та 577 - відмовлено) ,та по субсидії - 607 справ (602  призначено та 5 відмовлено).
В ході проведених державними соціальними інспекторами перевірок виявлено 130 фактів  неповної або недостовірної інформації про доходи та майновий стан одержувачів допомоги та інших порушень .
Після перерахунку справ в яких виявлено порушення було нараховано до відшкодування коштів надміру виплачених на загальну суму - 40721,29 грн., з них - 33306,36 грн. повернуто , 7414,93грн. в стадії повернення.
08 січня 2014 року
11.01.2014 р.

ГРАФІК
виїздів „мобільного соціального офісу” в населені пункти Камінь-Каширського району
на січень  2014 року

 

Населений пункт

Дата виїзду

Години
прийому

Забезпечення
автотранспортом

с. Черче

17.01.2014

10.00

Управління соцзахисту населення

с.Оленине

23.01.2014

10.00

 Центр зайнятості

с..Добре

29.01.2014

10.00

 УПФ

 

11.01.2014р. до управління  надійшли кошти на  виплату державних  соціальних  допомог за січень 2014 р. у сумі 11 млн. 644 тис. 168 грн.59 коп:
? сім’ям з дітьми, в т.ч.:
- допомога у зв’язку з вагітністю та пологами - 39 особам на суму 63079,88 грн.;
- допомога при народженні  дитини -  3068 особам на суму 4266599,56  грн.;
- допомога по догляду за дитиною до 3-х років – 2793 особам на суму 2345022,33  грн.;
- допомога на дітей, над якими встановлено опіку - 14 особам на суму 39677,79  грн.;
- допомога при усиновленні дитини – 7 особам на суму 10288, 03 грн.;
- допомога одиноким матерям –  405 особі на суму 201637,99  грн.;
? державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям  – 865 особам на суму 3347671,12 грн.;
? допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам  - 999 особам на суму 1290108,59 грн.
? тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – 117 особам на суму 80083,20  грн.;
Виплата допомог буде проведена вчасно та в повному обсязі.
У зв’язку з неприйняттям Закону України про Державницй бюджет на відповідний бюджетний рік, відповідно до підпункту 4 пункту 2 статті 41 Бюджетного кодексу України соціальні ствндарти та соціальні гарантії у поточному бюджетному періоді застосовуються у розмірах та на умовах, що діяли у грудні попереднього бюджетного періоду.
Отже, нарахування державної соціальної допомоги амалозабезпеченим сім’ям відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» на січень 2014 року буде здійснюватись із врахуванням доплати на кожну дитину, яка водить до складу малозабезпеченої сім’ї на рівні грудня 2013 року. 

08.01.2014 р.   В  управлінні соціального захисту населення Камінь – Каширської районної державної адміністрації  проводиться значна робота по виконанню Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 р. „Про першочергові заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
З метою усунення причин, які можуть породжувати заяви та скарги громадян,  спеціалісти та керівники структурних підрозділів управління ведуть щоденний прийом громадян,  начальник управління – щопонеділка та щочетверга, заступники начальника – у вівторок, середу, п’ятницю.  В управлінні обумовлене ввічливе та уважне ставлення працівників до громадян, недопущення формальних відписок на звернення,  на стендах розміщена інформація про види та розміри допомог, пільг, процедура їх отримання, перелік необхідних документів. Прийом громадян  проводять всі спеціалісти управління на робочих місцях, які надають  роз’яснення з питань призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, оплати праці, виплати грошової компенсації одержувачам пільг, відшкодування коштів за придбані лікарські засоби громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, оздоровлення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та ін. Всього протягом  2013 року на особистому прийомі в управлінні  було прийнято –  712 чол.
Протягом  2013 року  до управління  всього надійшло 72 письмові звернення  громадян із вищестоящих органів та безпосередньо від громадян району.
В розрізі категорій громадян серед загальної  кількості   письмових звернень:
- від багатодітних сімей надійшло 14 звернень   
- інвалідів загального захворювання – 4 звернення,
- пенсіонерів – 13 звернень,
- осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – 2 звернення;
- від інших категорій – 37 звернень.
В структурі  звернень  за тематикою переважають питання:    
- призначення державної соціальної допомоги – 24;
- надання матеріальної допомоги – 8;
- згоди на обробку персональних даних осіб, які звертаються за призначенням державної соціальної допомоги – 10;
- видача путівок на санаторно-курортне оздоровлення – 3;
Відповіді на звернення громадян надаються без порушення термінів та відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».  З 63 звернень  22 розглянуто в термін до 5 днів, 27 – до 15 днів, 4 – до 30 днів.
Позитивно вирішено питання, підняті у 6 зверненнях громадян, по решті питань заявникам були дані роз’яснення.
Діловодство за зверненнями громадян в управлінні ведеться відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 №348.
З метою попередження  скарг та забезпечення гласності, прозорості і відкритості у діяльності  управління, у районній громадсько – політичній газеті «Полісся» та на сторінці управління на офіційному веб - сайті районної державної адміністрації постійно  роз’яснюються  питання соціального захисту населення. Найбільше надруковано  матеріалів з питань  надання пільг та допомог, надання субсидій,  соціального захисту інвалідів  та інших питань.
Для інформування населення з діючого законодавства постійно поновлюються матеріали на інформаційних стендах в  приміщенні управління, надсилаються такі матеріали і до виконкомів сільських рад.
У червні  2012 року почав роботу «мобільний соціальний офіс», створений розпорядженням голови Камінь – Каширської  районної державної адміністрації від 15.06.2012 №226 з метою підвищення ефективності та адресності системи надання громадянам соціальної підтримки, підвищення рівня інформованості населення з питань реалізації державної соціальної політики, попередження скарг і звернень громадян. До складу офісу увійшли спеціалісти управління соціального захисту населення, служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’і, дітей та молоді, районного центру зайнятості, управління Пенсійного фонду України в районі, районного територіального центру соціального обслуговування. Протягом 2013 року здійснено 33 виїзди у населені пункти району, під час виїздів прийнято 358 осіб, з них 17 – усних звернень, у 341 – прийнято  пакети документів на призначення різних видів допомог.

29.12.2013 р.На виконання постанови КМУ від 13 березня 2013року №162 “Про затвердження основних напрямків запобігання бездомності до 2017 року”.                                                                                          управління соціального захисту населення інформує, що в Камінь - Каширській ЦРЛ на диспансерному обліку станом на 31.12.2013 року  знаходиться 500 чоловік  , які страждають на психічні розлади, хворих на наркоманію 8 чоловік, хворих  хронічним алкоголізмом 628 громадян.
Кількість осіб яких визнано недієздатними 7 чоловік, обмежено дієздатною визнано одну особу. Одна людина інвалід 3 групи знаходиться на проживанні в стаціонарному відділенні постійного проживання територіального центру.
На протязі 2013 року амбулаторно  проліковано 272 особи,   стаціонарно 123 особи. Хворі на наркоманію за звітний період лікування не проходили.
Діти сироти , діти позбавлені батьківського піклування , які виховуються в інтернатних закладах, що потребують житло 3 дитини ,взяті на квартирний облік 3 дитини . Порушень житлових, майнових прав та відновлення житлових і майнових  права дітей сиріт ,дітей позбавлених батьківського піклування та які виховуються в інтернатах в районі відсутні. 
Протягом 2013 року громадяни, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення на певний термін до Камінь - Каширського РВ УМВС за допомогою у забезпеченні житлом та тимчасовим притулком у центр соціальної адаптації не звертались.
Звернень за допомогою у оформленні паспорта громадянина України від засуджених осіб за звітний період 2013р. не поступало.
Чисельність іноземних осіб та осіб без громадянства, які проживають на територію району станом на звітний період становить 116 чоловік.
18.12.2013 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто  29 справ по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких 28 сім’ям   призначено, відмовлено 15 сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.
20.12.2013 р.   У Тоболівській  сільській раді Камінь - Кащирського району  працював виїзний "мобільний соціальний офіс" у складі спеціалістів управління  соціального захисту населення.
У ході роботи cпеціалістами управління соціального захисту населення в  2 -х громадян прийняті документи для призначення  допомоги сім’ям з дітьми.  Спеціалістами надано консультації по питаннях соціального захисту населення 1 жителю села  по питанню надання  державної соціальної  допомоги як малозабезпеченій  сім’ї .
 13.12.2013 р.    На обліку в управлінні  соціального захисту населення  райдержадміністрації  перебуває  59632  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них  :

 1. віднесених до 1категорії (Інваліди ЧАЕС) – 1322 громадян
 2. віднесених до 2 категорії (ліквідатори) – 37 громадян
 3. віднесених до 3 категорії  - 38673 громадян
 4. потерпілих дітей – 18602, з них 92 дитини інваліди

Постраждалому населенню району виплачуються допомоги і компенсації, надаються пільги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист  громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»   
Протягом 11 місяців  2013 року  виплачено чорнобильських коштів понад 28,5 млн.грн, . в т.ч. :
-   доплати за роботу на радіоактивній забрудненій території -4,6 млн. грн..
-   компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей- 10,2  млн грн..

 1. - щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженим споживанням продуктів харчування та компенсація на харчування постраждалих 1 категорій– 5,8 млн.грн.

 -  компенсація за втрачено майно  3 сім’ям  на суму 233,1 тис.грн.
-  компенсація  на оздоровлення постраждалих  І категорії  – 153,1  тис.грн.
Щорічно в район надходить субвенція з обласного бюджету на відшкодування пільг за придбані лікарські засоби та зубопротезування відповідно  до розпорядження голови  облдержадміністрації від  15.09.2006р. № 318 «Про затвердження порядку відшкодування коштів за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» : виплачено  2,1 млн грн..     
За цей період жителям району, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачено  грошову  компенсацію  на  придбання твердого  палива  на загальну суму  4.1 млн.грн.
Відшкодовано пільг на житлово-комунальні послуги громадянам,  які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму  990,9 тис.грн.
Відшкодовано кошти за придбані проїзні документи (І категорія та діти-інваліди ЧАЕС)  27,9 тис.грн.
В санаторіях різного профілю оздоровлено   498 потерпілих дорослих, з них 8 ліквідаторів, дітей у складі груп 3340, дітей у супроводі одного з батьків  116.    
В районі діє громадське  обєднання „Спілка Чорнобиль” (голова Кузьмич Степан Федорович).
На обліку перебуває 93  ліквідатори , в т.ч. І категорії -16, ІІ категорії -37, ІІІ категорії 40. За період, що минув після Чорнобильської катастрофи померло 25 ліквідаторів.  В районі  проживає 5 вдів померлих ліквідаторів.
З районного бюджету у 2013 році районному обєднанню „Спілка  Чорнобиль” виділено 3 тисячі гривень.

10.12.2013 р.

Інформація
про соціальні виплати управлінням  соціального захисту населення
райдержадміністрації  за  11  місяців  2013  року

      Населенню району з усіх джерел фінансування виплачено 154 ,4 млн.грн.  в т.ч.. соціальних допомог на суму 115,4 млн.грн. :

 1. допомога по вагітності та пологах  - 529  особам на суму 855,9 тис грн.
 2. допомога  при народженні дитини – 3312 особам на суму  48,6 млн.грн.
 3. допомога  по догляду за дитиною до досягнення нею

3-х річного віку  -  2795 чол. на суму 25,5 млн.грн.
-   допомога на дітей, які знаходяться під  опікою і піклуванням -24 чол.
на суму  574 ,4 тис.грн.
-   допомога одиноким матерям – 401 чол.  на суму 2.1 млн.грн.

 1. державна соціальна допомога малозабезпеченим сім`ям  889 чол.-

34.1 млн. грн..  
-   тимчасова державна допомога  дітям, батьки яких ухиляються від сплати   аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце їх 
невідоме - 120 чол. на суму 792,2 тис. грн.

 1. державна  соціальна допомога на дітей –сиріт та позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам вихователям, прийомним сім`ям за надання соціальних послуг у дитячих будинках та прийомних сім`ям за принципом „гроші ходять за дитиною”-   9 сімей (17 дітей)  на суму 509,3 тис.грн.
 1. одноразова  винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України  „Мати- героїня”  56 жінок на суму 642,3 тис.грн.
 2.  державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям інвалідам  - 997 чол. на суму 14.2 млн.грн.

         Жителям району  відшкодовано  понад  2,3 млн.грн. за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та зубопротезування.        
За пільгове перевезення окремих категорій населення 3 перевізникам відшкодовано  673,8  тис.грн.
Призначено субсидіїй для відшкодування витрат на оплату житлово-
кмуна льних послуг, придбання скрапленого  газу та твердого палива на суму 315.1 тис.грн.
Підприємствам постачальникам житлово-комунальних послуг пільговим категоріям населення відшкодовано кошти у розмірі  3,3  млн .грн.      
Постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачено допомог  і компенсацій на суму понад  21 млн.грн.
Оздоровлено :
інвалідів ЧАЕС ( 1 категорія)  – 242 чол.
Постраждалих 2- 3 категорії
( в тому числі ліквідаторів категорії   2А)  – 254 чол
Дітей у складі груп – 3340 чол.
Дітей віком до 10 років у супроводі одного з батьків або особа, яка їх замінює -116 чол.
Дітей -інвалідів ЧАЕС – 18 чол.
Дітей- сиріт   – 16 чол.

09.12.2013р. до управління  надійшли кошти на  виплату державних  соціальних  допомог за грудень 2013р. у сумі 11 млн. 604 тис. 672 грн.26 коп:
? сім’ям з дітьми, в т.ч.:
- допомога у зв’язку з вагітністю та пологами - 49 особам на суму 83150,70 грн.;
- допомога при народженні  дитини -  3112 особам на суму 4567090,48  грн.;
- допомога по догляду за дитиною до 3-х років – 2775 особам на суму 2164488,34  грн.;
- допомога на дітей, над якими встановлено опіку - 18 особам на суму 64663,32  грн.;
- допомога при усиновленні дитини – 7 особам на суму 10288, 03 грн.;
- допомога одиноким матерям –  401 особі на суму 207784,51  грн.;
? тимчасової державної допомоги дітям – 101 особі на суму 74 938, 49  грн.;
? державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям  – 889 особам на суму 3138860,44 грн.;
? допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам  - 997 особам на суму 1295172,44 грн.
? тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів – 107 особам на суму 73174  грн.;
Виплата допомог буде проведена вчасно та в повному обсязі.

08.12.2013 р.  В  управлінні соціального захисту населення Камінь – Каширської районної державної адміністрації  проводиться значна робота по виконанню Закону України „Про звернення громадян” та Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 р. „Про першочергові заходи щодо забезпечення конституційних прав громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.
З метою усунення причин, які можуть породжувати заяви та скарги громадян,  спеціалісти та керівники структурних підрозділів управління ведуть щоденний прийом громадян,  начальник управління – щопонеділка та щочетверга, заступники начальника – у вівторок, середу, п’ятницю.  В управлінні обумовлене ввічливе та уважне ставлення працівників до громадян, недопущення формальних відписок на звернення,  на стендах розміщена інформація про види та розміри допомог, пільг, процедура їх отримання, перелік необхідних документів. Прийом громадян  проводять всі спеціалісти управління на робочих місцях, які надають  роз’яснення з питань призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, оплати праці, виплати грошової компенсації одержувачам пільг, відшкодування коштів за придбані лікарські засоби громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, оздоровлення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та ін. Всього протягом 11 місяців 2013 року на особистому прийомі в управлінні  було прийнято –  415  чол.
Протягом  11 місяців 2013 року  до управління  всього надійшло 63 письмові звернення  громадян із вищестоящих органів та безпосередньо від громадян району.
В розрізі категорій громадян серед загальної  кількості   письмових звернень:
- від багатодітних сімей надійшло 12 звернень   
- інвалідів загального захворювання – 3 звернення,
- пенсіонерів – 11 звернень,
- осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС – 2 звернення;
- від інших категорій – 35 звернень.
В структурі  звернень  за тематикою переважають питання:    
- призначення державної соціальної допомоги – 20;
- надання матеріальної допомоги – 6,
- згоди на обробку персональних даних осіб, які звертаються за призначенням державної соціальної допомоги – 8;
- видача путівок на санаторно-курортне оздоровлення – 2;
Відповіді на звернення громадян надаються без порушення термінів та відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».  З 63 звернень  22 розглянуто в термін до 5 днів, 27 – до 15 днів, 4 – до 30 днів.
Позитивно вирішено питання, підняті у 6 зверненнях громадян, по решті питань заявникам були дані роз’яснення.
Діловодство за зверненнями громадян в управлінні ведеться відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 №348.
З метою попередження  скарг та забезпечення гласності, прозорості і відкритості у діяльності  управління, у районній громадсько – політичній газеті «Полісся» та на сторінці управління на офіційному веб - сайті районної державної адміністрації постійно  роз’яснюються  питання соціального захисту населення. Найбільше надруковано  матеріалів з питань  надання пільг та допомог, надання субсидій,  соціального захисту інвалідів  та інших питань.
Для інформування населення з діючого законодавства постійно поновлюються матеріали на інформаційних стендах в  приміщенні управління, надсилаються такі матеріали і до виконкомів сільських рад.
У червні  2012 року почав роботу «мобільний соціальний офіс», створений розпорядженням голови Камінь – Каширської  районної державної адміністрації від 15.06.2012 №226 з метою підвищення ефективності та адресності системи надання громадянам соціальної підтримки, підвищення рівня інформованості населення з питань реалізації державної соціальної політики, попередження скарг і звернень громадян. До складу офісу увійшли спеціалісти управління соціального захисту населення, служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’і, дітей та молоді, районного центру зайнятості, управління Пенсійного фонду України в районі, районного територіального центру соціального обслуговування. Протягом 11 місяців 2013 року здійснено 32 виїзди у населені пункти району, під час виїздів прийнято 358 осіб, з них 17 – усних звернень, у 341 – прийнято  пакети документів на призначення різних видів допомог.

05.12.2013 р.

Всеукраїнська громадська організація
«Ліга  соціальних  працівників  України»

Шановні колеги!
Всеукраїнська громадська організація «Ліга соціальних працівників України» запрошує до участі у Конкурсі соціальної реклами «Сім'я і робота – наша турбота», що відбувається у рамках міжнародного проекту «Знову до роботи: реінтеграція матерів і батьків до професійного життя після відпустки по догляду за дитиною». Проект здійснюється за підтримки Представництва ЄС в Україні.
У Конкурсі можуть брати участь як раніше створені рекламні продукти соціальної спрямованості, так і новостворені. До участі ми запрошуємо талановиту молодь, студентів вищих навчальних закладів, а також співробітників рекламних агентств та компаній – ваших партнерів.
Зміст робіт має показати важливість розв'язання проблем гендерної рівності у питанні поєднання сімейних обов'язків (догляд за малими дітьми) та кар'єри, формування цивілізованих форм взаємовідносин роботодавців і працівників з сімейними обов'язками, а також створення умов для успішної реінтеграції батьків до професійної діяльності після відпустки для догляду за дитиною. Конкурс має три номінації: друкована реклама (плакат, постер); фотографія; відеореклама (відеоролик). Роботи в усі номінації подаються в електронному вигляді у високій якості для друку і демонстрації на екрані.
Вимоги до робіт у номінації «Соціальна фотографія» - обсяг інформації в одному файлі - не менше 2 Мб і не більше 5 Мб.
Загальний призовий фонд Конкурсу - понад 45 тисяч грн.
У кожній номінації конкурсу визначаються призери, яким присуджуються перше, друге і третє місця. Роботи, що зайняли призові місця, нагороджуються дипломами Конкурсу та цінними призами. На Конкурсі передбачено спеціальні призи, зокрема, приз глядацьких симпатій.
Призери та володарі спеціальних призів Конкурсу мають право використовувати призи та дипломи Конкурсу для реклами і популяризації власної творчості.
Враховуючи значну увагу ЗМІ до діяльності проекту «Знову до роботи...», передбачається широка інформаційна підтримка підсумкових заходів Конкурсу.
Заяви та готові матеріали просимо надсилати на електронну адресу: st@zпоvudoroboty.org.ua або поштою: м. Київ, вул. Фролівська, 1/6.
Більше про зміст проекту та Конкурсу – на сайті zпоvudoroboty.org.ua.

З повагою,
Президент ЛСПУ                                                                        С.Толстоухова

04.12.2013 р.   в управлінні відбулося засідання комісії з питань призначення усіх видів соціальних допомог. Розглянуто  29 справ по призначенню державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, з яких 20 сім’ям   призначено, відмовлено 9  сім‘ям. Комісія у своїй діяльності керувалася вимогами чинного законодавства.

 Правова допомога
Запобігання проявам корупції
Державний реєстр виборців
Регуляторна політика
Публічна інформація
Адмінпослуги
Реформа житлово-комунального господарства